Назву Сусідовичі село носить з 1939 р., до цього часу воно мало польську назву «Sasiadowice». Населений пункт був повністю заселений поляками.
Перша письмова згадка про село належить до 1373р. Сусідовичі розташовані по двох сторонах потічка Глибокий, який впадає в р.Стрв*яж, ліву притоку Дністра.За розповідями, у нижній частині території теперішнього села, були непрохідні болота, оскільки, р.Стрв*яж часто розливалася. Там, де розміщена верхня частина села, були густі ліси з глибокими ярами. Ці природні умови сприяли захисту від нападу ворога.
Старий будинок з колонами
Церква
Брама монастиря кармелітів
Римо-католицьку парафію в Сусідовичах заклали у XV ст. Збереглось обмаль документів про перші десятиліття існування парафіії та костелу Св.Миколая. 27 жовтня 1600р. згідно заповіту каштеляна львівського Станіслава Гербурта його син Еразм Гербурт надав фундацію на будівництво нового костелу Св. Миколая, спаленого татарами вже 1624 р. Його відбудували того ж року з дерева. У візитації єпископа 1721 р. згадано алебастровий головний вівтар, перенесений з костелу Св. Ганни кармелітів. Згадки про костел Св. Миколая фігурували ще у документах 1730-их рр. Після цього він, напевно, був покинутий чи розібраний,-дані відсутні.
Папа Іван Павло ІІ
Інформаційний щит
Дзвіниця
За легендою, 1585 р. селяни на Ласкавій горі виорали із землі барельєф Св. Анни Самотретьої та передали його до парафіялього костелу. Та барельєф декілька разів покидав костел і повертався на місце знахідки, тож зрештою там заклали каплицю,а згодом- мурований костел Св. Анни. Його звели у 1589р.з допомогою Еразмома Гербурта,а консекрували 1591р. архиєпископом Соліковським. Ян Щасний Гербурт у 1603 р. надав фундацію на закладення при костелі монастиря кармелітів босих і пріор Б.Пшеворський збудував тут з дерева монастир з 12 келіями.У 1609р. Гербурти передали костел кармелітам, а ці в свою чергу зобов'язувались в 1612р. вимурувати монастир.Та цього не було реалізовано,зате через рік монастир обвели цегляним оборонним муром з чотирма бастіонами і ровом.Дзвін
Мурована дзвіниця - колишня сторожова вежа
Монастир кармелітів з костелом Св.Анни
Пріор о.Д. Альбіновський провів 1649р. велику реконструкцію дерев'яного монастиря, збудувавши двоповерховий корпус зі шпиталем, каплицею Матері Божої Святого Скапулярію. Друга каплиця Св. Йосифа була добудована до 1710р. До цього на поч. XVIII ст. було ініційовано будівництво з дерева нової будівлі монастиря, яку вже 1725р. заново збудували.Через декілька років староста жидачівський Ф. Боржецький надав фундацію, завдяки якій бл.1742р. зрештою вимурували монастирські келії.
Грунтовний ремонт костелу виконали 1827р.,оновивши фасад,розписи,встановивши новий дах.Та у грудні 1828р. пожежа пошкодила склепіння, вівтарі та орган костелу,а також прилеглий монастир. Відбудова комплексу тривала до 1834р.
Костел(1589-1591рр.).Фасад
Коридори комплексу
Коридори комплексу-2
У Першу світову війну костел втратив свої дзвони. 1934р. кляштор визнали пам'яткою, але після першої окупації СРСР до жовтня 1940р. прогнали ченців, відкривши у будівлях військову школу старшин. Ченці повернулись у липні 1941р.,та на поч. липня 1946р. вони знову покинули Сусідовичі, забравши з собою літургійні речі та архіви, які зрештою потрапили до монастиря кармелітів у Кракові. До 1958р. у монастирі розміщувались правління колгоспу, згодом склади мінеральних добрив, костел стояв порожнім. До кін.1980-х рр. будівлі втратили дахи, мури через замокання були значно пошкоджені.
Віруючим будівлі повернули у 1989р., ремонт їх тривав до 1995р. Їдальня(?)
Фото
Кімната
Кімната-2
У серпні 2011 кармеліти повернулись до монастиря Сусідович. 26 липня 2012р. архієпископ М. Мокшицький освятив у головному вівтарі точну копію чудотворного барельєфа Св. Анни, а 2016 р. оголосив костел санктуарієм Святої Анни.
Котельня
Інтер*єр костелу
Інтер*єр костелу-2
В селі є церква Різдва Пресвятої Богородиці, збудована громадою в 1989-1990 рр. на сьогоднішній день в ній правлять дві конфесії: греко-католицька і православна.
Вівтар
Фото
Храм.Тил
Внизу від монастиря(в сторону Скелівки) можна чудово пасивно відпочити,сидячи біля ставочка (для купання він на жаль не годиться),там є й альтанка. Або на траві. Навколо- природа та спокій,-прекрасне місце,якому варто виділити трохи часу,згадуючи свій день..
Костел Св.Анни
Місце відпочинку