Публічна лекція - це різновид інтелектуальної розваги, який повертається з забуття. Лектори з Польщі розповіли про процес відродження, процес реформування і трансформації, пов`язаної з цими процесами. Така країна як Польща змогла повернутися з небуття. Як це відбувалося і як цей досвіт може допомогти Україні, що має схожу долю, і була розмова
(
Read more... )
Українці ж з 16 сторіччя лишаються еліти, яка полонізується. Хоча є багато виключень, і те ж 16-17 сторіччя є часом виникнення україномоної вищої освіти (Києво-Могилянка), українського перекладу Бібілії, українського друку. Але це все ж таки справа рук лицарів з української еліти, а масовим серед неї була полонізація, а з 18 сторіччя - русифікація. Українська культура стає культурою сільською у 17-19 ст., в Росії українську мову в той час вважають сільським варіантом російської. У поляків такого не було.
У 20 сторіччі україномовній культурі багато чого прийшлося робити з нуля - у поляків ж була сформована власна культура.
Але що стосується після радянського розвитку, то хотілося б, щоби Україна досягла таки же успіхів, як Польща. Ми схожі і за соціалістичною історією, за розміщенням в центрально-східній Європі та за розмірами. Тож треба брати приклад:)
Reply
Reply
Leave a comment