Feb 16, 2015 16:52
Обгорнувшись теплим покривалом та із горнятом теплого какао поряд пишу свій хіт-парад , рейтинг книжок які ковтнула цієї сивої зими.
1. «Мати Все». Люко Дашвар.
Це більше ніж гра слів. Це чудовий твір. У ньому розповідається про життя замажньої сімї столичних лікарів, у яких є також скелети у шафі. Проте, читаючи та прочитавши твір, ти кожного героя бачиш у різному світлі: від люблячої сестри та покірної дочки - до егоцентрика та зарозумілої столичної хамки, від любителя порно, до покірного зятя, від деспота до люблячого материнського серця. Ця неоднозначність закладена і у самій назві автора. Але як не подивишся і як не читай, а суть не зміниться.
Цитати:
«Чим взагалі хірург відрізняється від Бога? Бог знає, що він не хірург!»
«Так, найголовніше філософське питання в тому, хто з двох у любові вважає себе трофеєм, а хто - завойовником. Часто ролі змінюються. Як і оцінка самого трофею.
«Якщо я вестиму лік часу, витрачених на хворих, я стану бухгалтером!»
2. «Амулет Паскаля». Ірен Роздобудько.
Загадковий твір. Читаючи його, ти неначе, летиш разом із героїнею у казкову Францію у оселяєшся у затишному маленькому та казковому містечку. Але людина - це сама собі проблема і найбільша заноза у цій казці. «хто я? де моє місце? Чому я?» : це питання які кожен ставить перед собою і тим самим зрушує спокій та тишу.
Героями твору є Бітлс, Мадонна, Тесла, дружина Далі і інші грають у гру «На вихід», а місьє Паскаль із доброго пана та засновника казки міняє роль на «бога гри».
Цитати:
«Більше отримує той, кому нічого не потрібно»
«Життя треба сприймати як кіно. І менше роздумувати над тим, що буде у наступній серії»
«Ті хто тікає, завжди опиняються впійманими на той гачок від якого утікали»
«Коли ти дуже щасливий, то все відбувається з тобою востаннє, а все інше - це ходіння по колу»
3. «Поклоніння Ящірці» . Любко Дереш.
Читати, наче воду лити. Дуже легкий та доступний. Потішили і описи природи та юнацьких відчуттів. Проте сюжету не такий і підлітковий. 18+. Адже зміст у тому, як легко можна убити людину, а як потім з тим жити ані слова. Ким би він не був, і навіть якщо село спокійно видихнуло, але ж правду знаєш ти, і хоч тобі за це «нічого не буде» і ніхто не насварить, але ж ти знаєш це. І хоч болото приховало сліди та пам'ять не стерло.
Цитати:
«Достоєвський написав цілу книжку про переживання чувачка, котрий уколошкав стареньку. Ми вбили і нічого не відчули.»
«Ми - цвіт нації, ми - цвіль нації. Насправді, ми просто є…»
4. « Пов’язані любов’ю ». Людмила Когут.
Якщо вам захотілося просто відпочити за жіночої мелодрамкою, то беріть до рук цей твір і гайда читати. У творі є багато віршів відомих авторів, легенд та фраз, що його спростовують та роблять простим. Суть твору - від долі не втечеш, або найголовніше у житті - це любов.
Автор розказує про життя жінки у прикарпатському селі та її працю над створенням себе та пошуку кохання.
Цитати:
«Любов як і мороз створює чудернацькі візерунки. Однак, одні залишаються в душі , а інші - на холодному склі.»
«Немає на світі страшнішого звіра, ніж жінка недолюблена чоловіком, жінка, яка кидає курити, або жінка на дієті.»
«Людині тільки здається , що вона знає все про себе, бо трапляються люди, які знають про неї значно більше.»
5. «Дванадцять» . Ірен Роздобудько.
Роман-павутина. Прочитав і хочеш полистати сорінками назад, там де все починалося. Автор знову переплітає головний і другорядний сюжет і це ще більше зацікавлює читатча. Другорядні історії десяти шанувальників є не менш цікавими , ніж основна сюжетна лінія.
"Дванадцять" - це роман про молоду жінку, якій пропонують роботу "психоспікером", головне завдання якого полягає в бесідах з людьми, що мають незначні психічні розлади. Захопившись роботою та дивними життєвими історіями, жінка не помічає як сама може стати пацієнткою такого закладу.
Цитати:
«Кожен з нас на землі п’є свою чашу. І ніхто не знає, що туди налив Бог.»
«Життя - взагалі мило. Спочатку запашне, «Полуничне», а потім - жалюгідний обмилок сподівань, утрачених можливостей, надій, сил, розуму, здорового глузду, пам'яті. Потім залишається тільки піна, мильні бульбашки»
чтиво