Nov 25, 2013 16:50
А таки непогано слухати аудіо книги. Як на мене, то набагато легше. Не потрібно купляти книгу, її гортати, носити зі собою, псувати зір та й згодом витирати із неї пил. Так я, нарешті, прочитала першу книжку по фінансовій грамотності і нею стала «Багатий тато. Бідний тато» Роберта Кійосакі. Що ж , слід пригадати почути та занотувати найважливіше, адже так воно й краще запам*стається.
Мене дуже заінтригував початок книги. І я продовжила прослуховування аудіо бажаючи дізнатися відповіді на споконвічні питання. Чому відмінниця, закінчивши школу, йде влаштовуватися на роботу у фірму, директором якої є трієчник, її колишній однокласник, який ніколи не робив уроки, не боявся "незадовільно", прогулював і списував у неї ж? Чому людині, яка влаштовується на роботу і першим ділом цікавиться розміром зарплати, все одно її, цієї зарплати буде недостатньо, якою б вона не була ...? Чому один вкалує на роботі як проклятий, і не може дозволити собі хоч раз звозити сім'ю на море, а інший працює упівсили і ні в чому собі не відмовляє?
Протягом п*яти днів ( а саме стільки я її слухала ) їдучи в маршрутках чи крокуючи вулицями Львова найчастіше я чула фразу: «Вчіть бухгалтерію! Відрізняйте активи та пасиви!». Кійосакі, надав цьому великого значення. Писав, що це секрет багатих людей, адже вони вкладають кошти в Активи, середній клас - в Пасиви, а бідні не надають цьому уваги і весь їх заробіток переводить у витрати. Що ж тоді належить до тих Активів?Це не є будинок, розкішні меблі, посуд чи дачна ділянка. Це є акції чи боргові цінні папери підприємств та власний бізнес. Як на мене, то в Україні вже краще обирати другий варіант Активів, бо перший є досить ризиковим. Хоча, хто не ризикує, той не п*є шампанського J Другий варіант теж є ризиковим та багато витратним, але все-таки, в майбутньому я б обрала саме його. Думаючи над цим, я створила непогані ідеї, головне - їх не забути до того моменту, коли я буду мати відповідну суму для старту. Тож на даний момент я - середній клас))
Також, автор приділив не мало уваги важливості фінансової грамотності населення. Найкращі інвестиції - це інвестиції у своє навчання, але не забувайте про бухгалтерію J Ех, скучний предмет, але потрібний.
Так на чому він заробив гроші? Звісно, ж не на написанні книг, створення ігр та відкриттю шкіл по фін.грамотності. Спочатку, він створив новий товар - гаманець на липучці. Так, досить дивно, але товар користувався попитом. Його привозили з кран Сходу ( до речі, Кійосакі неодноразово говорив, що країни Сходу мають економічну могутність), пізніше він зацікавився перепродажем нерухомості та вкладенням грошей у ЦП малих новостворених підприємств. Завдяки цьому, у віці 40 років він став фінансово незалежним.
А от тема про Оточення мене зачепила. Добре йому казати, що слід оточувати себе розумними людьми, адже завдяки своєму Багатому таткові він з дитинства був знайомий з провідними юристами, брокерами, бізнесменами. Він ріс в цьому оточенні, але звичайним смертним так не щастить. Звичайно, я підтримую те, що потрібно мати на кого рівнятися і що дуже добре, коли в тебе є хороші наставники. Але що робити коли їх немає - книжки читати?:)
Аааа, згадала - купити гру «грошовий потік». Так, їй він надав дуже багато уваги. Мабуть, аж забагато. Вона мене зацікавила, тож при нагоді обов*язково зіграю і тоді знову поділюся враженнями.
Також слід взяти до уваги собі наступних героїв - Дональда Трампа, Уорена Баффета, Пітера Лінга, які не боялися ризикувати та заробили мільярди без стартового капіталу. Не знаю як вам, а мені цікаво.
чтиво