Окружний адміністративний суд Києва (рішення №2a-6500/12/2670) прийняв рішення про те, що кредитори мають право без дозволу опікунських рад вилучати квартири за протермінованою іпотекою , навіть якщо там проживають діти до 18-ти років. Про це пише в
«Ділові столиці» Олена Лисенко.
Рішення було прийнято наприкінці літа, однак з’явилось лише зараз. Окружний суд, зокрема, послався на наказ Міністерства юстиції № 512/5 від 2 квітня 2012 року «Про затвердження інструкції з організації примусових виконань рішень». Цей наказ вперше дозволив вилучення квартир без рішень опікунських рад.
Юристи вважають, що і Мінюст, і суд порушили цілу низку законів.
«Державний виконавець повинен керуватись Конституцією, Законом «Про державну службу», Конвенцією по правах дітей, нормами Цивільного кодексу, Законом «Про виконавче провадження», а не тільки інструкцією Мінюсту - підзаконним актом»,- сказав виданню заступник директора юрфірми «Можаєв і партнери» Андрій Чернишенко.
За словами юристів, багато їхніх колег будуть опротестувати судове рішення, однак зважаючи на тривалість процесуальних дій в Україні, триватиме це близько року. Протягом цього часу позичальникам потрібно змогти відстояти своє майно.
Опубліковано на
НАШІ ГРОШІ.
Коментарі приймаються.