Деякі люди вважають, що, аби стати банкіром - треба багато вчитись. Чи принаймні знати слова на зразок «овернайт» і «дериватив». Так от - усе це фігня.
В Україні банкіром може стати будь-хто. Навіть герой відомого анекдоту, який «купував по 10, продавав по 20, і жив на ці свої 3 проценти». Головне в Україні знати, де купити дешево, і продати дорого. І такі місця є, тільки не для всіх. Перепустки туди роздає Національний банк України. Тому без друга всередині цього прекрасного закладу не обійтись.
Якщо такий друг є, то треба зробити двоходову операцію. Хід перший: піти в НБУ і позичити гроші. Позичає гроші Нацбанк недорого: під 7.5-9.5%. Щоби голову не ламати, як на цьому заробити, робите наступний крок: позичаєте ці гроші тій же державі, тільки іншому відомству - Міністерству фінансів. Воно постійно просить гроші (тобто випускає ОВДП) під 14 %. Чим більше в держави візьмеш, тим більше їй же віддаш, відповідно - більше заробиш.
Тижневик
«Бізнес» нещодавно опублікував веселу табличку успішних банків на цьому нестандартному ринку. Ясна річ, що в лідерах ідуть державні фінустанови, але і приватники теж вгризли собі «долю малу».
От наприклад, «Дельта банк» позичив у НБУ 4.7 млрд, а купив державних облігацій на 3 млрд. Решту, певно, жаднюга, пустив на споживкредити. А от «Київська Русь» Пінчука відпрацювала по-чесному: півмільярда взяла, півмільярда вклала. « ВБР» молодого Януковича взагалі поступив по-державницькому: позичив державі більше, ніж від неї взяв. Напевне готівки має забагато.
Описана схема - вона для простих друзів. Є ще, безумовно, і «ультратовариші». Можете глянути в табличку, наприклад, на банк «Надра»: 7.2 млрд винен, облігацій практично не купує ( всього лиш на 90 млн). Позичали йому, нагадаємо «на час кризи». Либонь, ще не минула. Тяжко Фірташу.
До речі, криза для Нацбанку - як мама рідна. Недавно в очікуванні чергової кризової хвилі
він видав постанову, що позичати гроші банкам він тепер зможе на 5 років. Коментатори вже охрестили це підготовкою до економічних струсів. Тільки, видається, не зовсім вони праві. Річ у тому, що в «позичальній схемі» донедавна був один прокол. Гроші НБУ позичало на рік-два, а облігації Мінфіну треба було купувати на 5 років.
А тепер все нормально: приходиш до друга, він тобі кількасот мільйонів на 5 років, і ти їх - на ті ж 5 років. Ну, і живеш на «свої 3 проценти»….
Коротше, шукаю друга. Дуже треба.
Блог від: Олексій Шалайський
Опубліковано на
НАШІ ГРОШІ.
Коментарі приймаються.