Кокошник представляет собой лёгкий веер из толстой бумаги, металлической ленты или венца, пришитых к шапочке или волоснику; он состоит из убранного начельника и донца, или же начельника и волосника, со спуском позади ленты. (рос. вікі). Що спільного з цими полуциліндрами у білорусок? якщо вже порівнювати, то в Росії, в залежності від місцевості - в кожній свій варіант кокошніка, а у Білорусі - тільки в одному регіоні, цей циліндрик. Тобто, головна відмінність російського жіночого головного убору від будь-яких інших слов"янських - це поширення його, домінуюча роль і варіанти.
Далі, по чехам. Що це за картина? в Ермітажі висить Ренуар, не будемо ж ми із-за місця висіння вважати, що Ренуар зображував росіянок. (картина без посилання, як джерело, гівна варта).
і теж, от дивна штука!, тільки в одному із безлічі представлених варіантів народного чеського костюму, випадку знаходимо щось, що з натяжкою можна сприйняти за кокошник. Негусто, прямо скажемо.
Серед тих фото, до яких ви пишете коменти, на першому на головах у жінок не "кокошнікі" (Конструкція на жорсткій основі), а "чепчики" зшиті з м"якої такнини, частина яка плижче до потилиці згорнута - "в трубочку", чі зшита "ковбаскою" з яимось наповнювачем всередині (вата, вовна).
Що спільного з цими полуциліндрами у білорусок?
якщо вже порівнювати, то в Росії, в залежності від місцевості - в кожній свій варіант кокошніка, а у Білорусі - тільки в одному регіоні, цей циліндрик. Тобто, головна відмінність російського жіночого головного убору від будь-яких інших слов"янських - це поширення його, домінуюча роль і варіанти.
Далі, по чехам. Що це за картина? в Ермітажі висить Ренуар, не будемо ж ми із-за місця висіння вважати, що Ренуар зображував росіянок. (картина без посилання, як джерело, гівна варта).
Дивимось чеські костюми: http://votre-desiree.livejournal.com/147086.html
і теж, от дивна штука!, тільки в одному із безлічі представлених варіантів народного чеського костюму, випадку знаходимо щось, що з натяжкою можна сприйняти за кокошник.
Негусто, прямо скажемо.
Reply
Reply
Leave a comment