портніков дуже правильно пише "Россия так отбивается от современности, что кажется, готова покончить с собой, только чтобы не встретиться с реальным миром
( Read more... )
Колись звернув увагу, що попаданство буває різним. От, наприклад, прістлівське "31 червня", це ж теж воно, але там герої залишаються в сучасному (якщо можна так сказати). Я на це звернув увагу, коли читав про якісь японські книги-фільм про попаданців - там герої зазвичай вибирали минуле. Здається європейсько-американські автори воліли все ж залишати героїв у сучасному або майбутньому. Здалося вельми симптоматичним. Ну а потім поперло оце російське попаданство й стало ясно, що суспільство ну дуже хворе.
якщо абстрагуватись від Кацапстану, то попаданство залежить від науково-технічної революції в суспільстві. Так індустріяльне суспільство дало Жюля Верна з капітаном Немо і "машину часу" Веллса, а постіндустріяльне не дало ніхуя
argonov вважає, що зворотний перехід відбувся 1965 року: коли було винайдено культ перемоги. До того радянське суспільство було спрямоване у майбутнє, у комунізм, а після - похмурий гранітний культ дідів, що воювали.
http://stefan-blog.livejournal.com/151153.html?thread=607601electron_kobzarJanuary 2 2015, 09:11:00 UTC
голос мертвих (квота) у прийнятті і голосуванні рішень, при чому мертвих у їх образному використанні, а не реальній пам'яті. Типовий культ жертв-мучеників-героїв в усіх релігіях і нацтрагедіях, апелювання до темного безвідомого але дуже нафантазованого, ідеалістичного (адже як тоді жилося тим же героям...виживалося! Про що посилання у "Subject" коменту)
радянське світлемайбутнєТМ було детерміноване тодішньою релігією - марксизмом-ленінізмом - яка предписувала вірити в суспільний і технічний прогрес. зрадили віру - "повернулись" до чи не найбільш збоченої форми некрофільського християнства.
Comments 9
Reply
Reply
Reply
Reply
Забезпечити гідне минуле для дідів, так би мовити.
Reply
Reply
До того радянське суспільство було спрямоване у майбутнє, у комунізм, а після - похмурий гранітний культ дідів, що воювали.
Reply
Reply
Reply
Leave a comment