Фестиваль “DE LIBERTATE”

Aug 17, 2012 22:49



 17 серпня на території Національного літературно-меморіального музею Г.С.Сковороди вперше відбувся масштабний літературно-мистецький фестиваль «De libertate», присвячений 290-річчю з дня народження Г.С.Сковороди.
Свою назву фестиваль отримав від одноіменого вірша Григорія Савича Сковороди «De libertate», що перекладається буквально як "До свободи", скоріше за все саме до тієї, яку просто не можливо було не відчути на фестивальному просторі.
Організатори фестивалю об"єднали письменників, літераторів, акторів, художників, майстринь, музикантів, творців ленд-арту, журналістів, волентерів та гостей,  які відображали та відтворювали основні ідеї філософа.


Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди - музей, присвячений життю та творчості Григорія Сковороди, заснований в 1972 році. Розміщується у будинку поміщика А. І. Ковалівського (XVIII ст., розширений на початку ХХ ст.), який є пам'яткою архітектури. До 1972 року у будинку, де проживав і де помер Сковорода, знаходилася школа. Потім там було засновано музей, який з 2008 року має статус національного.





Наш автобус-тріп від Харкова до Вільшан, і з Вільшан до Сковоридинівки, не дав потрапити під величезний літній дощ :)



На фестивалі нас зустрів поезією Сергій Жадан, Іван Андрусяк та купа інших відомих і ново-відомих письменників та літераторів..









Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди розташований в будинку поміщиків Ковалівських, спорудженому в XVIII столітті як садовий павільон. Перші два зали музею присвячені біографії та творчості Сковороди, а третій зал - вшануванню філософа. Відкрита для відвідувачів і меморіальна кімната, де жив і помер Григорій Сковорода.



В експозиції музею видання творів Сковороди, література про нього, книги античних, середньовічних та новочасних філософів і поетів, які вивчав Сковорода, етнографічні предмети, картини й графічні роботи, пов'язані зі Сковородою. В експозиції також деякі особисті речі Сковороди. У вестибюлі музею проводяться тимчасові тематичні виставки.












Історичне значення має й прилеглий старовинний парк, планування якого з часів Сковороди практично не змінилося. У парку збереглася криниця, місце першого поховання філософа, його могила. Тут встановлено пам'ятник роботи І. П. Кавалерідзе, упорядковано скульптурну «філософську алею». Відвідувачі музею мають можливість оглянути будинок контори управляючого (на підвалинах основного будинку Ковалівських) та поміщицьку клуню.



Нестандартне уявлення Сковороди сьогодні, такого собі легкого хіппі, і зовсім не тяжкого філософа з минулого, в уявленні однієї з харківських художниць




Скульптури "Філософської алеї"



Cкульптури "Шукач істини" та "Ноїв ковчег"


Скульптура "До коперникових світів"



Скульптури "Самопізнання" та "Колеса часовії"










Могила Г. С. Сковороди 



























У парку, біля Садового ставка знаходиться неосяжний дуб, вік якого налічує 700 років. Пошкодженний в роки Великої Вітчизняної війни, дуб засох, але й досі має свою історичну цінність.

















Садовий ставок



У програмі фестивалю також можна було кататися на конях та плавити човником по ставку з прикольною назвою, яка відображає його форму - "Панські штани"





Куреникова Криниця







animalsphoto, kinder, travel, Творчество. Культура, История города

Previous post Next post
Up