Українсько-американські навчання із залученням багатонаціонального контингенту «Sea Breeze-2020» завершено. Активні дії на воді та в повітрі відпрацьовані всіма тактичними групами. У штабі керівництва навчань підбили підсумки, проаналізували та та розібрали проведені заходи.
Корабельно-катерний склад Морської охорони Державної прикордонної служби за тиждень навчань пройшов майже 4 тисячі морських миль, взяв участь у 185 навчаннях та тренуваннях, відпрацював 26 артилерійських стрільб, провів півтора десятки навчальних тренувальних операцій, «врятувавши» 18 людей, що умовно потерпали за бортом. Вмілими діями екіпажів кораблів та катерів Морської охорони забезпечено протиповітряну оборону у 10 випадках імітації авіаударів по тактичних групах в морі. 8 разів імітувалася атака малих швидкісних цілей, відпрацьовувалось маневрування, протидиверсійна оборона корабля.
Ізмаїльський загін Морської охорони не тільки відпрацював план навчань вперше, як самостійний підрозділ, а ще й провів унікальні для навчань «Sea Breeze» артилерійські стрільби з носової установки «плавучого танка» - корабля Морської охорони проекту «Шмель» - в рамках ведення бою з надводною ціллю.
Підготовка та висадка оглядових груп на судно порушник зазнала найбільших обмежень в карантинних умовах проведення навчань. Але штабом навчань вихід був знайдений шляхом відпрацювання даного елементу в межах однієї національної групи. Так, оглядові групи кораблів Морської охорони висаджувались разом із побратимами з ВМС ЗС України на судно забезпечення українського флоту із беззаперечним дотриманням норм індивідуального противірусного захисту.
Традиційно по завершенню навчань «Sea Breeze» усі екіпажі-учасники отримали пам’ятні відзнаки. І хоча, через карантинні обмеження звичної церемонії закриття навчань не було, але координаційним штабом та директорами навчань відмічено, що навіть додаткові обмеження в умовах пандемії не зашкодили отримати новий обсяг досвіду співпраці та продемонструвати свою єдність у боротьбі із загрозами самого різного характеру.
«Присутність професіоналів з восьми країн, 26 кораблів, 19 літаків і близько 2000 військових під час «Sea Breeze», дійсно є переконливою демонстрацією нашої готовності і рішучості», - зазначив віце-адмірал Джин
Блек, командувач 6-м флотом США. «Упевнений, що «Sea Breeze - 2020» покращив можливості всіх елементів, що брали участь; вони продемонстрували нашу прихильність територіальному суверенітету України і зміцнили згуртованість, єдність в Чорноморському регіоні».
РУ Морської охорони Держприкордонслужби України
ФОТО і ВІДЕО морське:
https://fex.net/ru/s/tbe8ka9