Вчені з Університету Ексетера (Великобританія) порівняли колірні схеми берегових крабів, які мешкають в двох середовищах: в кам’янистих басейнах річок і на мулистих ділянках. Вони виявили, що другі краби маскували під мул, в той час як перші не підлаштовувати під фон: замість цього вони покладалися на «руйнівну забарвлення» - висококонтрастні візерунки для руйнування зовнішнього вигляду контура тіла, пише EurekAlert! з посиланням на Університету Ексетера.
Береговий краб, або європейський сухопутний краб (Carcinus maenas), - найпоширеніший вид краба на британському узбережжі. Забарвлення крабів сильно варіюється: вони можуть бути зеленими, коричневими, сірими або червоними - в залежності від місця проживання.
Краби, яких вивчили в цьому дослідженні, були обнраужени в шести місцях в графстві Корнуолл, графстві на південному заході Англії. Щоб розглянути тварин і перевірити, який камуфляж вибирають берегові краби, вчені використовували аналіз зображень, що імітує зір хижаків (птахів і риб).
«Як ми і передбачали, у особин з кам’янистого басейну були значно більш рівні» руйнування «у забарвленні, і це, здається, ефективний спосіб замаскувати обриси тіла на тлі складних кам’яних басейнів, де часто неможливо підібрати колір довкілля, - зазначає професор Мартін Стівенс (Martin Stevens) з Центру екології та охорони природи Університету Ексетера.
Результати дослідження опубліковані в журналі Scientific Reports.
Джерело: eurekalert.org