5-го лютого розпочався Новий рік за східним календарем

Feb 08, 2019 09:38



Новий 4717 рік за китайським календарем - рік Жовтої Земляної Свині. Новий рік у Китаї - найочікуваніше, найбажаніше, найяскравіше і найдовше свято, яке триває 15 днів і завершується святом Червоних Ліхтарів. Як і будь-який інший Новий рік, китайський також має масу традицій. Святкують його понад дві тисячі років, тобто він є одним із найдавніших свят, «найстарішим» Новим роком в історії людства. Крім того, відзначають його ні багато, ні мало, понад мільярд людей на планеті. Крім китайців - представники тибетської, монгольської, корейської, в’єтнамської та інших споріднених культур.

У самому Китаї це довгоочікуване свято після року напруженої праці, навчання і клопотів, гарна нагода зібратися всією сім’єю за одним столом. Існує навіть спеціальний термін - «Возз’єднання сімей», а новорічний сезон подорожей називається Чуньюнь, адже сотні тисяч китайців мігрують у цей період не тільки всередині країни, але й масово, мов ті птахи по весні, вертаються додому з інших країн світу. До речі, інша офіційна назва китайського Нового року - Свято весни (така назва існує з 1911 року).

Новий рік у Китаї, так само, як і в багатьох інших, культурно споріднених із ним країнах, є державним святом. Ділове життя у Піднебесній на декілька днів завмирає. Усі - від малого до старого, веселяться, розважаються, ходять у гості. Перше, що вирізняє китайський новий рік від західного - це «світло-шумовий» супровід.

Чим більше салютів, феєрверків і хлопавок - тим краще. За свідченням очевидців - це справжня канонада, і триває вона декілька днів. Стосовно святкових страв, то обов’язково готують традиційні пельмені та лабадьджоу - особливу кашу з 8 інгредієнтів, зокрема й насіння лотоса, священної квітки Китаю.

На відміну від європейського Нового року, який розпочинає 1 січня щорічний цикл, китайський Новий рік змінює дату щорічно. Залежить вона від Місячного циклу. Рік Жовтої Земляної Свині починається 5 лютого 2019 року й триватиме до 25 січня 2020 року.

ukrinform.ua

Новогоднее, Китай, Традиции

Previous post Next post
Up