en.wikipedia.org
Влада Франції почала розбирати величезний штучний риф із 22 тисяч автомобільних покришок на дні Середземного моря недалеко від Канн.
Риф виклали з шин у 1980-х роках, щоб створити з них заповідник, проте риби не стали там жити, а шини через майже 40 років почали розкладатися, розповідає
HighTech.
Понад 25 тисяч автопокришок було викладено на дні Середземного моря за 500 м від узбережжя для того, щоб відновити морське життя в цьому районі.
«Виявилося, що риф з покришок - невдале місце для життя біомаси. Риби так і не звикли до нього», - розповів керівник місцевої асоціації рибалок Дені Дженовезе.
У 2005 році з дна моря було піднято перші 2,5 тисяч покришок після того, як вчені з Університету Ніцци провели дослідження, що з шин у воду потрапляють небезпечні для людини важкі метали. У підсумку штучний риф продовжив розкладатися, тому влада Франції прийняла рішення знищити його.
Вартість утилізації - близько 1,2 млн євро, з яких 200 тисяч виділить французький виробник шин Michelin.
Шини відправляться в центри по переробці покришок, в результаті з них вийдуть будівельні матеріали. При цьому планується, що дно самостійно відновиться після того, як екологи виловлять всі покришки.
Нагадаємо,
Ocean Cleanup запустила наймасштабніший проект із очистки океану від пластику. Це 600-метрова лінія із гнучких балок в формі літери U з 3-метровою підводною сіткою, яка збирає сміття, що потім можна підняти та вивезти за допомогою суден.
https://mind.ua