Вимоги до морських прогулянок на кордоні

Jul 14, 2017 10:27

Морські прикордонники на вихідних зупинили та повернули до берега відпочивальників на гумовому човні, що віддалилися від берега на небезпечні 3 милі. Трохи згодом, виявили самохідний прогулянковий маломірний плавзасіб, з якого здійснювалися водолазні спуски. Капітан підтвердив, він знає порядок виходу в море в контрольованому прикордонному районі. Вихід здійснив з відкритого причалу, на дозволену відстань. Однак, завчасно не проінформував найближчий прикордонний підрозділ про намір проведення водолазних спусків.

Відповідно до Додаткових тимчасових режимних обмежень, затверджених наказом МВС України від 07.09.2015 р. № 1075, таке інформування є обов’язковим та має бути проведено не менше, ніж за 24 години. Порушення прикордонного режиму передбачає відповідальність за ст. 202 КУпАП.
Охоронці морських кордонів також перевіряли маломірні судна в районі Дністровської банки. Насторожило прикордонників те, що судна не відповідали на опитування з катера Морської охорони і на відкритих каналах не вели перемовин.

Подальша перевірка перших же суден підтвердила підозри моряків-прикордонників. Усі чотири перевірені плавзасоби мали однакові порушення: відсутність електронних засобів зв’язку та дозволу на їх використання. Усі 4 капітани-порушники притягнуті до адміністративної відповідальності за ст. 202 КУпАП. Плавзасоби повернені до берега для усунення порушень.

Але було досить показовим те, що до берега попрямувало набагато більше плавзасобів, ніж ті, що були покарані Морською охороною. Більшість капітанів таких прогулянкових плавзасобів знають про порушення, на які при виході дозволяють собі закрити очі. Вони беруть на борт людей, ризикуючи не тільки своїм, а й життям пасажирів. І хоч штрафи, нажаль, не достатньо переконливі - 170 - 340 грн., але репутація на майбутнє і відхилення від програми відпочинку за вимогою прикордонної перевірки, все ж таки спонукають порушників до вжиття заходів з припинення дій, що суперечать законодавству.

Морська охорона Держприкордонслужби України наголошує усім мешканцям прикордонних контрольованих районів, зокрема любителям водних прогулянок та риболовлі, що вихід плавзасобів у прикордонному контрольованому районі дозволяється тільки з відкритих для цього об’єктів базування з обов’язковим інформуванням прикордонного підрозділу, у тому числі і про види діяльності, що плануєте здійснювати (риболовля, дайвінг та .т.п.).
Усі особи, що перебувають на борту, повинні мати при собі документи, що посвідчують особу, плавзасіб має бути оснащений відповідними засобами зв’язку та мати необхідну кількість засобів рятування.

Прес-центр Одеського загону морської охорони ПРУ Держприкордонслужби України

Пограничники, Морская охрана, Граница

Previous post Next post
Up