Цей пост цікавіше читавсь би на фоні харківських навколопаркових пристрастей, але в мене зараз інтернет нестабільний, а в робочий час фігньою страдати ніколи, тому пробачайте за затримку.
Якщо
поглянути на Амстердам з космосу то перше, що кинеться в очі - це звісно ж канали. Друге - кількість (і площа) амстердамських парків. Їх тут дійсно багато, незважаючи на значну густину населення, вони чисті, доглянуті, населені численним птаством і кролями.
Влітку парки стають центром проведення різноманітних масових заходів: ярмарок, фестивалів, спортивних змагань. Інколи все одразу, як от сталось позаминулих вихідних, коли в Амстердамі проходив чотириденний щорічний етно-фестиваль "Roots". Етнічність обмежувалась афро-південно-американськими течіями з невеличким вкрапленням місцевої циганщини.
Ці негри дуже жваво вигравали на барабанах класичні мелодії, був і "Shape of my heart" Стінга і "I kill the sheriff" Боба Марлі. Народ під них особо не відривавсь, але і не нудьгував.
Кому не до вподоби музика з колишніх колоній - може погодувати місцевих птахів, їх тут ледь не більше, ніж в харківському зоопарку. У птахів своя мафія: писклі щимлять качок, качки щимлять чапель, чаплі тупо морозяться.
Можна покататись на козлові, скульптурі більше 50 років, а виглядає чудово, в нас би вже давно все повідламували:
Зверніть увагу як я одягнутий. Літо, а температура тоді була ледь вище 10 градусів. Зараз вже більше тижня під 25-30.
Скульптури бувають різні:
Під час фесту був "Всесвітній ярмарок" - рідкісне збіговисько диваків, які пропагандували свої ідеї. Набір торгівельних яток, з яких роздають різні агітаційні матеріали, або продають якісь етнічні товари. Мене спершу агітували вчити есперанто, далі грузили не купувати свинину промислового виробництва (свиней вирощують в досить поганих умовах), були сектанти, які вірили в кінець світу і пришестя інопланетян, зелені активісти умовили підписатись під петицією з вимогою припинити забруднювати атмосферу Нігерії відходами від добування газу і нафти. Це лиш ті, яких я запам'ятав. Були також ятки від місцевого аматорського театру з програмами їхніх виступів, фанати Че Гевари, Боба Марлі, борці з наркотиками і бухлом (навпроти них на лавочці молодь загортала косяк - сам бачив). Багато продавалось символіки чемпіонату світу, що якраз тоді почавсь.
Відчувається, що Амстердам - космополітичне, різнобарвне, відкрите місто. Я не уявляю, щоб в Україні був такий спалах громадського активізму, щоб хтось не за бабки і не від звихнутого даху пішов би поширювати свої погляди в маси. При цьому ні до кого нав'язливо не чіплялись, але якщо цікавишся, то і на англійській матеріали знайдуть, а як нема - то пояснять. Цікаво.