Про сандал, і ефірну олію з нього.

Oct 13, 2014 19:20


Розкішне сандалове дерево з цінною деревиною в природі вважається , уявіть собі, паразитичним. «Індійський сандал» живить своє коріння за рахунок сусідніх рослин, вбиваючи їх, висмоктуючи всі соки.
Сандалове дерево здавна використовується як парфумерний засіб: ефірна олія рослини накопичується в коренях і деревині і відноситься до найсильніших і важливих продуктів ароматерапії, косметики та виробництва мила. При цьому маслом сандала з незапам’ятних часів лікують сотні недуг.
Дерево-паразит



Сандалове дерево відноситься до сімейства бобові, росте на Цейлоні, Індії, в листяних східних лісах тропічної Азії.
У висоту дерево часто досягає шести-десяти метрів, при цьому відразу після проростання насіння тоненькі корінці молодого деревця прикріплюються до сусідніх рослин-донорів і довгий час харчуються за рахунок них, поки вони не гинуть. Плоди сандалового дерева являють собою округлі гладкі боби.
Значення і застосування
Сандалове дерево - джерело цінної деревини й одержання дорогого ефірного масла. Для промислового виробництва масла використовують дерева старіше тридцяти років, в коренях і деревині яких накопичено значний запас цього цінного продукту.
Зрубане дерево залишають лежати в лісі, поки мурахи не розправляться з корою дерева-паразита. Серцевину використовують на виготовлення меблів і отримання ефірного масла шляхом дистиляції парою високого тиску із замоченої сировини.
Ефірна олія сандалового дерева - в’язка, жовта або коричнева рідина із солодким, стійким специфічним запахом, який тримається дуже довго. Масло містить до дев’яноста відсотків санталола, санталон, санталових кислоту, пінен і інші цінні речовини.
Застосовують масло сандалового дерева в парфумерії, косметиці, аромотерапії, при виробництві мила, парфумів і тоніків. В якості масажного масла продукт використовується в невеликих кількостях, як добавка до основи. Масло сандалового дерева діє заспокійливо, розслаблююче, воно володіє пом’якшувальним ефектом при різних алергічних реакціях, тонізує, загоює і зволожує шкіру обличчя і тіла. Кращий спосіб швидкого позбавлення від багатьох респіраторних захворювань - змазування маслом грудей і горла, інгаляції при бронхітах, ларингіті, кашлі, ангіні. Полоскання з додаванням ефірної олії сандалового дерева не рекомендовані, оскільки воно дуже гірке на смак.


Масло часто використовують як терапевтичний засіб. Воно є антисептичним, протизапальним, тонізуючим і знеболюючим засобом. Його також застосовують для лікування інфекцій верхніх дихальних шляхів, усуває застійні та запальні процеси в органах дихання, при болях у спині, ревматизмі, знімає почервоніння та свербіж.
Застосування в косметиці
Сандалове масло також використовують для догляду за обличчям, так як на поверхню шкіри витягає природні зволожувачі, роблячи її ніжнішою і м'якшою. Рекомендується людям з сухою і жирною, а також запаленої, проблемною шкірою обличчя. Завдяки своїм протизапальним і антисептичним властивостям допомагає усунення вугрової висипки, фурункул, загоює, заспокоює і зволожує шкіру. Допомагає нормалізувати роботу сальних залоз, тим самим сприяє звуженню пор, освіжає і освітлює шкірі.
Вважається, що сандалове масло чудово бореться зі зморшками. Добре підтягує контур обличчя, омолоджує, оживляє і тонізує шкіру, підвищує еластичність і пружність. Використовується для розгладження мімічних зморшок на обличчі, в куточках очей. Його можна додавати в літні суміші для захисту від ультрафіолету. Хороший засіб для губ і шкіри навколо очей. Багато постійно додають масло в бальзами і шампуні для волосся, так як воно є чудовим засобом для зміцнення волосся і використовується в боротьбі з лупою.
Деякі рецепти по застосуванню
Щоб зігрітися та розслабитися додайте в гарячу ванну сандалове масло, олія іланг-іланг і соснову есенцію, кожного по 3 краплі. Така ванна допоможе вам при переохолодженні, а також підніме настрій і заспокоїть нерви.
Щоб обробити загрубевшую шкіру ступнів ніг, можна зробити наступне. Змішати по 3 краплі олій: лаванда, сандал, олива. Отриману композицію втирати в ступні ніг 5 хвилин.
Маска "Клеопатра"
Змішайте 4 ложки сандалового масла, 1 ложку меду і 1 ложку сметани. Нанести на 15-20 хвилин, потім змити теплою водою. Маску можна зберігати в холодильнику.
Паста від прищів з сандалової пудрою.
Для приготування, змішайте по чайній ложці куркуми і сандалової пудри і води. Перед сном, отриману пасту нанесіть на прищі.
Маска від темних кіл і набряків під очима.Змішайте по пів чайної ложки порошки пелюсток троянди, маргози, сандалової пудри. Додайте туди гель алое вера та олії сандалу, м'яти, троянди москети. На 10 хвилин пасту нанести на область навколо очей. Видалити змив теплою водою.Роскошное сандаловое дерево с ценной древесиной в природе считается ... паразитическим. «Индийский сандал» питает свои корни за счет соседних растений, убивая их, высасывая все соки. Сандаловое дерево издавна используется как парфюмерное средство: эфирное масло растения накапливается в корнях и древесине и относится к самым сильным и важным продуктам ароматерапии, косметики и производства мыла. При этом маслом сандала с незапамятных времен лечат сотни недугов.
Дерево-паразит
Сандаловое дерево относится к семейству бобовые, растет на Цейлоне, Индии, в лиственных восточных лесах тропической Азии. В высоту дерево часто достигает шести-десяти метров, при этом сразу после прорастания семян тоненькие корешки молодого деревца прикрепляются к соседним растениям-донорам и долгое время питаются за счет них, пока они не погибают. Плоды сандалового дерева представляют собой округлые гладкие бобы.
Значение и применение
Сандаловое дерево - источник ценной древесины и получения дорогого эфирного масла. Для промышленного производства масла используют деревья старше тридцати лет, в корнях и древесине которых накоплен значительный запас этого ценного продукта. Спиленное, срубленное дерево оставляют лежать в лесу, пока муравьи расправятся с корой дерева-паразита. Сердцевину используют на изготовление мебели и получения эфирного масла путем дистилляции паром высокого давления замоченного сырья.
Эфирное масло сандалового дерева - вязкая, желтая или коричневая жидкость сладкого, устойчивого специфического запаха, который держится очень долго. Масло содержит до девяноста процентов санталол, санталон, санталовых кислоту, пинен и другие ценные вещества. Применяют масло сандалового дерева в парфюмерии, косметике, ароматерапии, при производстве мыла, духов и тоников. В качестве массажного масла продукт используется в небольших количествах, как добавка к основанию. Масло сандалового дерева действует успокаивающе, расслабляющее, оно обладает смягчающим эффектом при различных аллергических реакциях, тонизирует, заживляет и увлажняет кожу лица и тела. Лучший способ быстрого избавления от многих респираторных заболеваний - смазывание маслом груди и горла, ингаляции при бронхитах, ларингитах, кашле, ангине. Полоскание с добавлением эфирного масла сандалового дерева не рекомендованы, поскольку оно очень горькое на вкус.

Масло часто используют в качестве терапевтического средства. Оно является антисептическим, противовоспалительным, тонизирующим и обезболивающим средством. Его также применяют для лечения инфекций верхних дыхательных путей, устраняет застойные и воспалительные процессы в органах дыхания, при болях в спине, ревматизме, снимает покраснение и зуд.
Применение в косметике
Сандаловое масло также используют для ухода за лицом, так как на поверхность кожи вытягивает естественные увлажнители, делая ее нежной и мягкой. Рекомендуется людям с сухой и жирной, а также воспаленной, проблемной кожей лица. Благодаря своим противовоспалительным и антисептическим свойствам помогает устранению угревой сыпи, фурункул, заживляет, успокаивает и увлажняет кожу. Помогает нормализовать работу сальных желез, тем самым способствует сужению пор, освежает и осветляет коже.
Считается, что сандаловое масло прекрасно борется с морщинами. Хорошо подтягивает контур лица, омолаживает, оживляет и тонизирует кожу, повышает эластичность и упругость. Используется для разглаживания мимических морщин на лице, в уголках глаз. Его можно добавлять в летние смеси для защиты от ультрафиолета. Хорошее средство для губ и кожи вокруг глаз. Многие постоянно добавляют масло в бальзамы и шампуни для волос, так как оно является прекрасным средством для укрепления волос и используется в борьбе с перхотью.
Некоторые рецепты по применению
Чтобы согреться и расслабиться добавьте в горячую ванну сандаловое масло, масло иланг-иланг и сосновую эссенцию, каждого по 3 капли. Такая ванна поможет вам при переохлаждении, а также поднимет настроение и успокоит нервы.
Чтобы обработать загрубевшую кожу ступней ног, можно сделать следующее. Смешать по 3 капли масел: лаванда, сандал, масло. Полученную композицию втирать в ступни ног 5 минут.
Маска "Клеопатра"
Смешайте 4 ложки сандалового масла, 1 ложку меда и 1 ложку сметаны. Нанести на 15-20 минут, затем смыть теплой водой. Маску можно хранить в холодильнике.
Паста от прыщей с сандаловой пудрой.
Для приготовления, смешайте по чайной ложке куркумы и сандалового пудры и воды. Перед сном, полученную пасту нанесите на прыщи.
Маска от темных кругов и отеков под глазами.
Смешайте по половине чайной ложки порошки лепестков розы, маргозы, сандалового пудры. Добавьте туда гель алоэ вера и масла сандала, мяты, розы москеты. На 10 минут пасту нанести на область вокруг глаз. Удалить смыв теплой водой.

Понедельник, народная медицина, Сандал, Лепим себя, эфирные масла, Понеділок, А в котле моем снадобья варятся, ефірні масла, полезности для волос и кожи, красота и здоровье, практические советы, народна медицина

Previous post Next post
Up