Була, не так давно, в гостях у однієї вельми імпозантної особи. Там рівень "відьмочності" зашкалює. Стіни - чорні, кіт - чорний, на кухні трави і котел на плиті. Ну захоплюється людина, її справа. А зацікавила мене одна окрема річ. Біля вхідних дверей, всередині помешканя, висить шнурок, прикольно так заплетений, в ньому і піря, і монетки і травички якісь різні. Я не втрималась, запитала про походження та призачення данної штучки. За це, мене обдарували, багатозначним поглядом, типу: "ох ці смертні, ніюха не шарять". І не менш багатозначно сказали: "Это - ведьмина лесенка". Більшої кількості інформації я не здобула.
По завершенні спільних справ (дизайню їй підвіску - талісман), я попрощалась тай пішла собі. Але мені, як людині, що закінчила філософсько-теологічний факультет, не давала спокою та відьмина драбинка. Вже вдома, я плотно взялась за вивчення цього предмету. Перелопатила купу сайтів, надивилась купу картинок, наспілкувалась з усілякими магами-чародіями. Було весело і цікаво, люди, переважно, добрі і відкриті до спілкування. Дружно ржали з опису ситуацій, в якій я опинилась з тим питанням, багато допомагали, чи хоча б старались.
Так от, нарила, в результаті, таку собі інформтивну листівку для відьом початківців. Переклала і вирішила повісити її тут. Може комусь знадобиться, може просто цікаво почитати. Одним словом, хай собі тут лежить і нікому шкоди не приносить.
Відьмина драбинка (Відьмині східці) - ЩО ЦЕ?
"Драбина відьом" (іноді "Відьмина мотузка", "відьомський шнур", "Відьмина петля" назва інструментів чаклунства. У даному дописі мова піде про ту "драбину відьом", яку ми будемо умовно вважати предметом деякої форми, що починає існувати в результаті акту чаклунства з якоюсь конкретною метою в якійсь певній ситуації. Використовується вона як для стабілізації ситуації, гармонізації простору, залучення удачі, так і для наведення злих чар, біди. Являє собою мотузку (джгут, нитка, кілька ниток, переплетених особливим чином ) з намистинами, вузлами, різноманітними амулетами. Зазвичай це пір'я, але можуть бути і монети, раковини, камені, фігурки.
Є 2 найпоширеніших підходи до створення драбинки: низати намистини, зміцнюючи їх вузлами на сходах відьом або в'язати просто вузли, без намистин. Найпоширеніше кількість вузлів на сходах відьом - 40, а додаткових талісманів - 7-9 штук. Число вузлів і талісманів, звичайно ж, може варіюватися.
Однак при тому, що кожен вузол зав'язується певним чином, зі змістом, головне тут - уявляти, що саме робиш і для чого ти це робиш.
При плетінні відьминих сходиків можна творити і фантазувати, але краще, якщо вам вже звично творити і фантазувати в сфері чаклунства, і ці «фантазії» мають в основі своїй знання та вміння.
Якщо сходи плетуть на певний час, то вузли повинні («теоретично», звичайно) розпускатися, якщо драбинку зав'язують назавжди, то вузли навпаки, повинні бути «вічними», "мертвими".
На картинці нижче дивіться приклад "вічного вузла". Чим складніше вузол, тим більше потрібно залишати для нього місця, і тим складніше розрахувати довжину нитки.
Форма і спосіб зав'язування вузлів відрізняється в залежності від умінь кожної з відьом і від традицій, яких ці відьми дотримуються. Навіть найпростіші можуть згодитися, тільки уважно стежте, щоб в'язка була міцною: цей вузол часто «випускає», «втрачає» те, що було в нього ув'язано: в прямому і в переносному сенсі.
Буває, що такі сходи в'яжеться відьмою для когось іншого на удачу. Тоді слід повісити сходи в будинку і розпускати по вузлу кожен день. При зовнішньої примітивності це чародійство не так часто практикують, оскільки, щоб зав'язати удачу, потрібно її звідкись узяти. Тому так можна допомагати з виплатою боргів, з одужанням. Словом, на хліб і на масло. Щоб в'язати комусь драбину на «зайве», «на десерт» і не "прив'язати" до неї свою удачу, треба вміти це робити.
Як саме (в якому порядку і яким чином) розпускати вузли (якщо взагалі це треба робити) відьма неодмінно скаже. Точно так само сходи, в'язані «на добре», іноді вішають на чільне (або просто прикметне, особливе) місце в будинку, а іноді навпаки-ховають подалі від очей-і чужих, і домашніх.
Цікаво, що це розповсюджується і на сходи-псування. Їх злому ворогові або тайком підкидають-закопують у двір (а краще - обвивають петлею на огорожі), і тоді мета, щоб драбинка зотліла від вологи і часу, і її ніхто не помітив. Або можуть і на ворота нав'язати або на ганок кинути. Тоді це діє ще й як акт відкритої агресії або залякування. Мотузку з вузлами на воротах в кожному разі - авторства господарів чи ні, в курсі вони про неї чи ні - краще не чіпати.
Якщо драбинку потрібно смикати, торкатися до неї (це буває досить рідко), той, хто чаклує-в'яже, знає це відразу.
Іноді береш в руки нитку, щоб допомогти комусь чи навіть і шкоду створити, а вона сама тобі руки веде, плетіння та вузли самі лягають. Якщо сходи «не в'яжеться», якщо рветься нитка, губляться і падають намистини, це не особливо хороший знак. Або робота не та, від мети далека, або не для того робиш. Якщо нитка плутається - дуже рідко, але буває й таке - хтось вмішується в чаклунство, або ти своїми чарами заважаєш комусь.
Якщо в процесі плетіння ріжеш нитками руки - чаклунство буде сильніше у багато разів, але і міцніше пов'язано з тим, хто творив. Так чаклують «для своїх», не «за чужим».
Коли відьма хоче, щоб її сходи не впізнали, вона бере новий моток (якщо є можливість-з іншого двору), новими ножицями ріже нитку (а зазвичай нитка рвуть або присікають робочими ножами). Після необхідних дій драбину вішають, куди збиралися, або віддають, кому потрібно - ножиці викидають в текучу воду, залишок нитки палять у вогні.
На здоров'я та удачу в'яжуть - залежно від обставин і вимог - на червону або зелену нитку. На те, щоб поправився хворий, щоб спокійно спала дитина - синю.
Псування вішають на чорні вузли. Тоді їх іноді заливають чорним же воском. Втім, чорна (і біла, до речі, теж!) Нитка сама по собі нейтральна.
Найпростіша драбинка - на романтичну любов. В'яжуть на рожевому шовку «бабиними вузлами», на зростаючому Місяці, краще по весні. Кладуть під ліжко і чекають «знайомства - на перину гостя». Якщо той, з ким зав'яжеться роман, остогид - сходи виймають. Хочуть людини відпустити спокійно - розв'язують вузли, хочуть заподіяти біль (але вона може бути обопільною, маємо це на увазі) - ріжемо по вузлах, що не розпускаючи їх. На новий роман в'яжуть іншу.
Для того щоб підібрати талісмани для сходів, треба добре в них розбиратися. Сірі пір'я - на спокій, а ось смугасті - на сюрпризи і несподіванки. Півнячі зелені, залежно від вузлів, і всієї сходи можуть як приманити в дім щастя, так і віднадити.
А ось рябі-курячі малу копійку, та й дпдуть. Але варто дотримуватися обережності - рябі пір'я так само можуть викликати у інших відкрито ворожі випади (у тому числі, і через заздрість до вашого достатку).
Для принаджування грошей хороші, безумовно, монетки, особливо якщо відьма вміє в'язати їх в драбину цілими, не пробиваючи: тоді гроші прийдуть і в будинку затримаються.
Чортополох і / або часник вплітають в драбини-захисту. Якщо відьма добре розбирається в предметі, то може підвісити до сходів і невелике дзеркало, та й не одне.
Ті, хто спеціалізується на такому чаклунстві, відразу підвішують замість талісманів мішечки з чаклунськими сумішами - і з трав, і з зол, і піску-каменів дрібних.
Хутро ж можна в'язати, як на сите привільне життя, так і на важке. Тут знову все залежить від вузлів, розташування талісманів, цілей і майстерності відьми.
Резюмуючи, хотіла б сказати, що при уявній простоті, чаклунство це цікаве, його може творити навіть молода чаклунка,а може практикувати і вдосконалювати досвідчений майстер.Ось таке внепланове дослідження на тему магії і чародійства. :) А взагалі, навіть самим скепричним людям скажу, не знаю, чи дійсно воно "зав"язує" щастя, чи не щастя, але як елемент декору - річ просто шикарна.
Была, не так давно, в гостях у одной весьма импозантной личности. Там уровень "видьмочности" зашкаливает. Стены - черные, кот - черный, на кухне травы и котел на плите. Ну увлекается человек, его дело. А заинтересовала меня одна отдельная вещь. У входной двери, внутри помещения, висит шнурок, прикольно так заплетенный, в нем и перья, и монетки и травки какието разные. Я не удержалась, спросила о происхождении и предназначение данной штучки. За это, меня одарили, многозначительным взглядом, типа: "ох эти смертные, ниюха НЕ шарят". И не менее многозначительно сказали: "Это - Ведьмина лесенка". Быльшего количества информации я не получила. По завершении общих дел (дизайню ей подвеску - талисман), я попрощалась и ушла. Но мне, как человеку, закончившему философско-теологический факультет, не давала покоя эта Ведьмина лесенка. Уже дома, я плотно взялась за изучение предмета. Перелопатила кучу сайтов, насмотрелась кучу картинок, наобщалась со всевозможными магами-чародеями. Было весело и интересно, люди, в основном, хорошие и открытые к общению. Дружно ржали над описанием ситуаций, в которой я оказалась с тем вопросом, много помогали, или хотя бы старались. Так вот, нарыла, в результате, некую информтивную листовку для ведьм - новичков. Перевела и решила повесить ее здесь. Маоже кому понадобится, может просто интересно почитать. Одним словом, пусть здесь лежит и никому вреда не приносит.
ВЕДЬМИНСКАЯ ЛЕСТНИЦА - ЧТО ЭТО?
"Лестница ведьм" (иногда "ведьмина верёвка", "ведьмин шнур"," ведьмина петля" название инструментов колдовства. В данной статье речь пойдет о той "лестнице ведьм", которую мы будем условно считать предметом некой формы, появляющимся в результате акта колдовства с какой-то конкретной целью в какой-то определённой ситуации. Используется она как для стабилизации ситуации, гармонизации пространства, привлечения удачи, так и для наведения злых чар, сведения беды. Представляет собой верёвку (жгут, нить, несколько нитей, переплетённых особым образом) с бусинами, узлами, разнообразными амулетами. Обычно это перья, но могут быть и монеты, раковины, камни, фигурки.
Есть 2 самых распространённых подхода к созданию лестницы: низать бусины, крепя их узлами на лестнице ведьм или вязать просто узлы, без бусин. Самое распространённое количество узлов на лестнице ведьм - 40, а дополнительных талисманов - 7-9 штук. Число узлов и талисманов, естественно,может варьироваться.
Однако при том, что каждый узел завязывается определённым образом, со смыслом, главное здесь - представлять, что именно делаешь и для чего ты это делаешь.
При плетении лестницы ведьм можно творить и фантазировать, но лучше, если вам уже привычно творить и фантазировать в сфере колдовства, и эти «фантазии» имеют в основе своей знания и умения.
Если лестницу плетут на время, то узлы должны («теоретически», конечно) распускаться, если лестницей завязывают нечто навсегда, то узлы напротив, должны быть «вечными», "мёртвыми".
На картинке ниже смотрите пример "вечного узла". Чем сложней узел, тем больше нужно оставлять для него места, и тем сложнее рассчитать длину нити.
Форма и способ завязывания узлов отличается в зависимости от умений каждой из ведьм и от традиций, которых эти ведьмы придерживаются. Даже самые простые могут сгодиться, только внимательно следите, чтобы вязка была прочной: этот узел часто «выпускает», «теряет» то, что было в него увязано: в прямом и в переносном смысле.
Бывает, что такая лестница вяжется ведьмой для кого-то другого на удачу. Далее следует наставление повесить лестницу в доме и распускать по узлу каждый день. При внешней примитивности колдовство не так часто практикуют: чтобы завязать удачу, нужно её откуда-то взять. Оттого так можно помогать с выплатой долгов, с выздоровлением. Словом, на хлеб и на масло. Чтобы вязать кому-то лестницу на «лишнее», «на десерт» и не "привязать" к ней удачу свою, надо уметь это делать.
Как именно (в каком порядке и каким образом) распускать узлы (если вообще это надо делать) ведьма непременно скажет. Точно так же лестницу, вязанную «на доброе», иногда вешают на видное ( или просто приметное, особое) место в доме, а иногда наоборот- прячут подальше от глаз- и чужих, и домашних.
Занятно, что это распространяется и на лестницы-порчи. Их злому врагу либо тайком подкидывают-закапывают во двор (а лучше - обвивают петлёй на изгороди), и тогда цель, чтобы лестница истлела от влаги и времени, и её никто не заметил. Либо могут и на ворота навязать или на крыльцо кинуть. Тогда это действует ещё и как акт открытой агрессии или устрашения. Верёвку с узлами на воротах в любом случае - авторства хозяев или нет, в курсе они о ней или нет - лучше не трогать.
Если лестницу нужно теребить, прикасаться к ней (это бывает достаточно редко), тот, кто колдует-вяжет, знает это сразу.
Иногда берёшь в руки нить, чтобы помочь кому-то или даже и вред сотворить, а она сама тебе руки ведёт, плетение и узлы сами ложатся. Если лестница «не вяжется», если рвётся нить, теряются и падают бусины, это не особенно хороший знак. Либо работа не та, либо цель далека, либо не для того делаешь. Если нитка путается - очень редко, но бывает и такое - кто-то мешается в колдовство, или ты своими чарами мешаешь кому-то.
Если в процессе плетения режешь нитями руки - колдовство будет сильней многократно, но и крепче связано с тем, кто творил. Так колдуют «по своим», не «по чужим».
Когда ведьма хочет, чтобы её лестницу не узнали, она берёт новый моток (если есть возможность- с другого двора), новыми ножницами режет нить (а обычно нить рвут или пресекают рабочими ножами). После требуемых действий лестницу вешают, куда собирались, или отдают, кому нужно - ножницы выкидывают в текучую воду, остаток нити палят в огне.
На здоровье и удачу вяжут - в зависимости от обстоятельств и требований - на красную или зелёную нить. На то, чтобы поправился больной, чтобы спокойно спал ребёнок - синюю.
Порчи вешают на чёрные узлы. Тогда их иногда заливают чёрным же воском. Впрочем, чёрная (и белая, кстати, тоже!) нить сама по себе нейтральна.
Самая простая лестница - на романтическую любовь. Вяжут на розовом шёлке «бабьими узлами», на растущей Луне, лучше по весне. Кладут под постель и ждут «знакомства - на перину гостя». Если тот, с кем завяжется роман, опостылел - лестницу вынимают. Хотят человека отпустить спокойно - развязывают узлы, хотят причинить боль (но она может быть обоюдной, имеем это в виду)- режем по узлам, не распуская их. На новый роман вяжут другую.
Для того чтобы подобрать талисманы для лестницы, надо хорошо в них разбираться. Серые перья - на спокойствие, а вот полосатые - на сюрпризы и неожиданности. Петушьи зелёные в зависимости от узлов и всей лестницы могут как приманить в дом счастье, так и отвадить.
А вот рябые-куриные малую копейку, да добудут. Но стоит соблюдать осторожность - рябые перья так же могут вызвать у других открыто враждебные выпады (в том числе, и из-за зависти к вашему достатку).
Для приманивания денег хороши, безусловно, монетки, особенно если ведьма умеет вязать их в лестницу целиком, не пробивая: тогда деньги придут и в доме задержатся.
Чертополох и/или чеснок вплетают в лестницы-защиты. Если ведьма хорошо разбирается в предмете, то может подвесить к лестнице и небольшое зеркало, да и не одно.
Те, кто специализируется на таком колдовстве, сразу подвешивают вместо талисманов мешочки с колдовскими смесями - и из трав, и из зол, и песка-камней мелких.
Мех же можно вязать, как на сытую привольную жизнь, так и на трудную. Здесь опять всё зависит от узлов, расположения талисманов, целей и мастерства ведьмы.
Резюмируя, хотела бы сказать, что при кажущейся простоте, колдовство это интересное, его может творить и молодая колдунья, может практиковать и совершенствовать опытный мастер.
Вот такое незапланированое исследование на тему магии и волшебства. :) А вообще, даже самым скепричним людям скажу, не знаю, действительно ли оно "связывает "счастье, или не счастье, но как элемент декора - вещь просто шикарная.