Украина - голодомор, как национальная стратегия

Mar 19, 2014 21:08

 19 марта ассоциация  «Украинский клуб аграрного бизнеса»  сообщила, что Украина рискует потерять 2,5-3 миллиарда долларов экспорта просто в силу того, что не сможет засеять 20% сельскохозяйственных земель.  При этом Крым, в котором посевная идет по плану, но урожай уж точно не попадет в кошелек захвативших Киев бандеровцев, тоже участвовал в расчетах.

Очень похоже, что последним предсмертным судорожным движением нацистской нечисти будет распродажа чернозёмов. Не зря же сегодня ЕС и США охотно обещает дать бандитам деньги. Правда - в кредит и понемногу. Да, и под условия сокращения пенсий, льгот, выплат инвалидам. чернобыльцам, афганцам и пр. И увеличение возраста выхода на пенсию, вдвое меньшим пенсиям работающим пенсионерам, повышению цен на коммунальные услуги - газ, электрическтво. горячую воду и отопление.


По состоянию на 13 марта в стране было засеяно только 306 тыс. га земель, или 11% от ожидаемых площадей. Из-за убыточного 2013 года, малоснежной зимы и отсутствия финансирования выйти на 100%-ный показатель вряд ли удастся. А это грозит потерей 11,1 млн тонн урожая, или 25,1 млрд. гривен выручки по нынешним ценам. Ситуацию усугубляет ранняя весна, к которой никто не готовился в ажиотаже революции и малое количество снега, которое привело к пересушиванию верхнего слоя черноземов.
УКАБ просит Кабмин не усугублять и без того плохое положение, прекратить дискуссии о налоговых новшествах для АПК и ввести мораторий на любые налоговые изменения и проверки в отрасли хотя бы до конца года. Кроме того, правительство просят поговорить с банками для разблокирования кредитных средств.
Просьбы разумные, но банки сегодня сами еле живы и не желают кридитовать рисковую отрасль экономики. Они вообще не уверены, что экономика доживет до осени и будет кому и куда возвращать деньги. Ведь кредитный рейтинг Украины имеет отрицательную тенденцию при мусорном рейтинге акций и преддефолтном состоянии.

Мало того, министерство возглавляет свободовец Швайка. Юрист по образованию, занимавшийся в Харькове и Луганске исключительно организацией факельных шествий нацистов последние лет семь. До этого успел закончить юракадемию в Харькове по специальности «Правоведение». Сразу по окончании этот уроженец калмыцких степей попал замдеректором юрфирмы и к сельскому хозяйству, равно как и к управлению вообще (министерством в особенности), не имел никакого отношения.
По сравнению с урожаем прошлого года, у/Краину реально может ожидать катастрофа.
Напомним, урожай зерна в 2013 году составил 63 млн тонн, что на 36% больше по сравнению с 2012-м. Сбор семян подсолнечника вырос на 32% до 11,04 млн тонн, рапса - на 95% до 2,35 млн тонн, сои - на 15% до 2,76 млн тонн. В то же время урожай сахарной свеклы сократился почти на 42% до 10,75 млн тонн, картофеля - на 4% до 22,26 млн тонн, овощей - на 1,5% до 9,87 млн тонн.
Говорить о голоде было бы преждевременно, а вот о полном отсутствии валюты - самое время. С учетом требований МВФ, неизменных на протяжении десятилетий, граждан Украины ждет тяжелая осень и зима.


Оригинал http://economics.lb.ua/business/2014/03/17/259670_agrarii_predupredili_vozmozhnom.html :
Станом на 13 березня засіяно 306 тис. га земель під зерновими та зернобобовими культурами, в основному на півдні та сході України, що становить 11% від очікуваних посівних площ.  Збитковість більшості агрокультур минулого року та відсутність будь-якого фінансування у зв’язку зі складною економічною та політичною ситуацією в Україні можуть призвести до суттєвих втрат врожаю зернових та олійних культур у 2014 році. Так, за словами президента асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Алекса Ліссітси, до 20% сільськогосподарських земель аграрії не зможуть засіяти, що призведе до втрати 11,1 млн тонн врожаю або 25,1 млрд грн. виручки за нинішніми цінами.
Ситуація ускладнюється також нетиповими погодними умовами, а саме повною відсутністю снігового покрову в більшості регіонів, а з ним і вологи у верхньому шарі ґрунту, та необхідністю в надзвичайно короткі терміни проводити весняно-польові роботи, що є вкрай складним завданням, враховуючи матеріально-технічне становище більшості господарств.
Президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Алекс Ліссітса звертається до уряду з вимогою щодо негайного зупинення популістської дискусії про податкові нововведення  для АПК України та накладання мораторію на будь-які зміни податкової системи та податкові перевірки для АПК щонайменше до кінця року. На його думку, необхідно також провести термінові зустрічі з фінансовими установами щодо розблокування фінансування галузі із метою підтримки дрібного та середнього агровиробника. Інакше, за його словами, аграрний сектор не зможе закінчити 2014 рік без суттєвих втрат.
Найбільші аграрні асоціації «Союз птахівників України», «Союз кормовиробників України», «Український клуб аграрного бізнесу», «Аграрний союз України», «Українська аграрна асоціація» також надали конкретні пропозиції Міністру аграрної політики та продовольства України Ігорю Швайці та в.о. Президента України Олександру Турчинову щодо дерегуляції сектору, а саме: скасування обов‘язкової сертифікації зерна, технічного контролю сільськогосподарської техніки, погодження на ввіз засобів захисту рослин, подвійної реєстрації при оформленні договору оренди, обов‘язковості проектів сівозміни та ряду документів при реєстрації права оренди сільськогосподарських земель.
«Ми звертаємось до уряду та парламенту України з проханням  якнайшвидше  вирішити зазначені питання та закликаємо парламентарів у цей важкий для країни час зробити все для термінового розв’язання  проблем аграрного сектору. Оскільки нехтування даними проблемами може спричинити в країні ще одну кризу - продовольчу», - наголосив Алекс Ліссітса.
Асоціація Український клуб аграрного бізнесу
вул. Жилянська, 146, пов. 3
01032 Київ, Україна
Тел/Факс: +380 44 236 20 97, 79
kotyk@ucab.ua
www.ucab.ua
Тетяна Котик
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) була заснована у 2007 році для захисту економічних і професійних інтересів гравців аграрного бізнесу України. УКАБ є унікальною платформою в Україні для налагодження ділових контактів між лідерами агробізнесу, підвищення ефективності їх роботи та налагодження діалогу з органами державної влади. УКАБ активно сприяє українським виробникам у встановленні та підтримці міжнародних ділових зв’язків. До складу Асоціації входять найбільші виробники та переробники сільськогосподарської продукції України.


Экономика

Previous post Next post
Up