Кажуть, що останнім часом стало модним бути хіпстером. При чому сам я з цим словом зіткнувся на початку цього літа і, вичитавши що то означає в вікіпедії, я поринув у його потік. По-своєму, по-Рожищанськи, тобто по-провінційному , по-пролетарськи, як міг, як хотілося. Коли я іноді вживаю його серед своїх колег, знайомих, не всі розуміють, про що йдеться, навіть ті, хто стали ними (з моєї точки зору), можливо, природньо, а не за потоком моди (який, я б сказав, не такий уже й великий). Тому що, це таке, що означає слово "хіпстер"?
Ось, що нам каже про це вікіпедія: "обеспеченная городская молодёжь, интересующаяся элитарной зарубежной культурой и искусством, модой, альтернативной музыкой и инди-роком, артхаусным кино, современной литературой и т.п"
При чому, та ж педівікія виділяє два типи: - сучасний та, скажімо, ортодоксальний, який утворився після 2 світової в США, серед молоді, яка вживала наркотики і відривалася, щоб звалити із себе важкі спогади війни.
Сучасна хіпстота теж полюбляє наркотики, в той час, стараючися бути вегетеріанцем. Щодо зовнішнього вигляду, то досить гарно описано
тут, додам від себе пріорітети: вінтажні та брендові речі, полюбляється оригінальний принт на футболки. До того ж ванільки теж пішли від хіпстоти, а "хіпстер без дзеркалки - не хіпстер".
Ну але це таке... Щодо символів. Поки я їх виділю три.
В інтернеті, у тому ж самому бидло-контакті, почали з*являтися різні групи/пабліки, як от "▲inside", "New▲Cult ", "Take ► In", "Oh▲ok", де домінують трикутники. Причому домінують якось так... заворожуюче. Принаймні для мене.
В чому ж серкет і значення цього символу?
Давайте на мить відкинемо окультні значення числа "3", а просто глянемо на цю картинку, взята із того ж таки
девіантарту.
На картинці зображено явище
дисперсії світла (опис за посиланням), а я поясню, як я розумію цей трикутник (трикутну призму). Трикутник - це і є хіпстер, простий промінь світла, це його життя, а веселка, що виходить із хіпстера - це його креативні ідеї. Можна сказати, що трикутник - це символ творчості та креативності, а також, що похідне їх відчуття власної вартості (надалі - ВВВ), яке в більшості - завищене.
Ну... йдемо далі. Іншим символом є перевернутий (та й не перевернутий, хоча під ним теж розуміється щось богохульське) хрест. Дуже багато перевернутих хрестів, які малюють усуюди де можна. Чималим його розплідником був вже мертвий ЯСМП (розшифровується чи то Я сломал мамино пенсне, чи то Я Сарт мне похуй, при чому, Сарт, подейкують, - це прізьвисько засновника ЯСМП), ще живий OPG, а також різного роду спевдосатанинські та сатанинські групи. Та й сам сатанізм (не псевдосатанізм, як розуміє більшість, а той же сатанимзм Антошки ЛаВея) в даному випадку. Основні ідеї, які я помітив у цих картинках: "Ісус був звичайною людиною, яка хотіла раю з блекджеком і курвами", " богів нема (а якщо навіть і є), надійся на себе", "haters gonna hate", а також просто стьоб над християнством, тобто відкидання ідеї "раба божого" та сприймання "Біблії", як чергового дешевого нецікавого фентезі. Спроба сміятися у розумінні того, що ніхто окрім тебе не відповідальний за твоє життя та не винен у твоїх проблемах. Є ти і твої дії (помилки?), від чого залежить інший світ.
Третім символом є олень. Іноді це просто олень, іноді це мертвий олень, іноді це людина з головою оленя, іноді це просто тварина з людським тілом (але сенс схожий), або олень-сова.
Олень - рогата тварина, від чого, я думаю і треба відштовхуватися. У моїй сім*ї є деяка проблема по батьковій лінії. У старших синів ростуть роки (тактак, роги), а я - старший син і вже щось намацую на лобі. Хоча в батька було десь на голові, бо знаю, що був, але він його вирізав, а я його не бачив, серед волосся не було видно. І в діда був. Тому символікою рогів я почав цікавитися раніше, ніж побачив навколооленеву істерію.
Роги завжди означали силу, а також зв*язок зі вищими силами, із космічною енергією. Це згодом, коли християни вигадали Сатану (щоб було на кого списати свої гріхи, "бєс папутал"), ще й поєднавши його з Бафометами, Люциферами, Дияволами, які є цілком файними духами, особливо Люцифер ("рання зірка"). До того ж тут, у цих бісівськіх рогах теж можна побачити те ж божевілля (воля від богів), що й перевернутому хресті.
Людина з тваринячими головами (не лише з оленячими) теж захопила останнім часом фотомедіапростір того ж контакту. І скоріше за все це не відродження єгипетських богів, це має ще глибший сенс, а саме уявлення про те, що тварини - такі ж самі душі, як і люди. Поки менш розвинені, але теж живі. Теж можуть кохати і бути коханими, вони могли б бути на нашому місці, а ми на іхньому. Отак от...
Далі, окрім оленя ще й розповсюджена сова. Яка є водночас і масонським символом. Хоча я в осноному спримаю її, як символ пізнання, всепоглинаючого, неперебірливого. Бажання знань та хода до нього, бажання просвідчення та істини.
Бо хіпстота, як і кожна із субкультур, - це пошук себе, спроба підігнати себе під чергові рамки, щоб розбити інші й подумати, що їх нема. Хтось там дійсно, як у своїй тарілці, хтось переживе та збриє бороду (згідно педівікії, це теж одна із ознак).
Ну а наприкінець... файний малюнок.
Хай вам щастить!