Журнал "Live Science" провів опитування, щоб з'ясувати, які міфи користуються найбільшою популярністю. Визначивши список, журнал попросив учених прокоментувати ці міфи. Більшість висловів виявилися абсолютно безпідставними, але деякі - правда.
По-перше, вчені спростували популярну думку про те, що мозок людини працює тільки на 10%. На щастя, а може, й на нещастя, це не так. Дані магнітно-резонансних досліджень мозку наочно демонструють, що більша частина кори головного мозку активно задіяна в житті людини, пише журнал.
Крім того, вчені спростували міф про те, що в космосі немає гравітації. Гравітація є скрізь, сила тяжіння однаково впливає на всіх людей. Космонавти на орбіті парять в невагомості лише тому, що постійно падають разом зі своїм кораблем на Землю. Тільки роблять вони це в горизонтальній площині. Гравітація зменшується з відстанню, але повністю не зникає ніколи.
Учені також додали, що помилкою є і твердження про вакуум у космосі. Насправді міжзоряний простір заповнений всілякими атомами і частинками, просто відстань між ними дещо більша, ніж на Землі.
Тим часом, за словами дослідників, чоловіки не думають про секс кожні 7 секунд, як прийнято вважати. Думати про розмноження - це закладений в природі людини інстинкт, але науково перевірити, наскільки часто відвідують чоловіка такі думки, неможливо. Судячи з соціологічних досліджень, кожні 7 секунд - це таки перебільшення.
Велика китайська стіна, як виявилось, - не єдиний рукотворний об'єкт, видимий з космосу. Насправді побачити китайську стіну, не знаючи точно, де вона розташована, набагато складніше, ніж багато інших об'єктів на Землі.
Разом з тим, за словами вчених, курка таки може жити без голови. Це пояснюється тим, що іноді, позбуваючись голови, курка зберігає стволову частину мозку, яка відповідає за більшість рефлексів. Відомо підтверджений факт, що одна міцна особина прожила без голови півтора роки.
Правда, що якщо з'їсти булочку з маком - це майже те саме, що й курити опіум. Якщо через деякий час, після того, як людина з'їсть дві булочки з маком, взяти у неї кров на аналіз, тест на опіати радше за все буде позитивним.
За словами вчених, слова про те, що монета, кинута з хмарочоса, вб'є людину - брехня.
А ось курячим бульйоном дійсно можна вилікувати застуду. В ньому, як показують дослідження, містяться речовини з протизапальними властивостями, які допомагають зупинити поширення хвороби. "Тому, що б ви не думали, мама була права", - зазначають учені.
Якщо казати про розвиток мозку у дорослих, то популярне твердження про те, що ріст клітин мозку у дорослих припиняється - брехня.
Зате слова про те, що позіхання заразливе - радше правда. Антропологи вважають, що рефлекс до повторення позіхів сусіда залишився у нас від мавп. Відомо, що шимпанзе дуже люблять передражнювати позіхання один одного. Тобто, позіхаючи услід за сусідом, ми просто підсвідомо передражнюємо його.
Разом з тим, "небезпечною брехнею" назвали автори статті слова про те, що блискавка ніколи не потрапляє в одне і те саме місце двічі. Якраз навпаки, - наприклад, у хмарочос Empire State Building (Нью-Йорк) блискавка потрапляє в середньому 25 разів на рік.
А ось волосся і нігті після смерті не ростуть. Просто після смерті тіло людини втрачає багато рідини, шкіра зсихається, оголюються нігті, волосся здається довшим.
Не радять учені і порівнювати рот людини і пащу собаки. Насправді, набір бактерій, які живуть у роті в різних біологічних видів, настільки різний, що порівнювати просто не можна. Отже собака не чистіший, він просто інший.
А якщо вирішите бігти під дощем, то точно змокнете менше.
Твердження про те, що підняте протягом п'яти секунд, не впало - "абсурдна брехня", сказано в статті. "Це настільки абсурдно, що мало хто серйозно вірить в це, але про всяк випадок нагадаємо, що проведені тести показують, що шкідливі бактерії потрапляють на будь-який предмет, який впав на землю, відразу ж при першому контакті", - пишуть вчені.
За словах вчених, тварини радше за все не можуть передбачати стихійні лиха.
Також брехньою є те, що зміна пір року відбувається через зміну віддаленості Землі від Сонця.
А ось слова про те, що жувальна гумка перетравлюється в шлунку 7 років - це вже "доросла" брехня. Як зазначили автори статті, перетравити жувальну гумку дещо складніше, ніж органічну їжу, але для нашого організму немає нічого неможливого. Отже жувальні цукерки точно так, як і звичайна їжа, перетравлюються і виводяться з організму. Видно, ця помилка з'явилася з легкої руки суворих дорослих.
Див. також:
Daili Telegraph. Викрито 7 міфів офіційної медицини