Павел Бондаренко: Цена правды о Голодоморе: почему западная пресса оболгала Гарета Джонса

Mar 31, 2023 22:59







30.03.2023 12:51





О стандартах журналистики

29 марта 1933 года после нелегальной поездки по Советскому Союзу валийский журналист Гаррет Джонс выпустил пресс-релиз, в котором заявил о Голодоморе.

Далее текст на языке оригинала.

Негайно на його голову впала ціла лавина звинувачень у брехні. Кампанію проти Джонса очолили голова московського бюро газети "Нью-Йорк Таймс", лауреат Пулітцерівської премії британець Волтер Дюранті та кореспондент агенції "Юнайтед Прес" американець Юджин Лайонс.

Мерзенність ситуації полягала в тому, що обидва "ланцюгові пси демократії" та захисники свободи слова знали про Голодомор з мільйонами загиблих. Знали, але на "прохання" заступника завідувача Відділу преси та інформації Народного комісаріату закордонних справ СРСР Костянтина Уманського виставили Джонса брехуном.

Ціна питання - дозвіл радянської влади на висвітлення Московських показових судових процесів проти шістьох англійських інженерів у квітні 1933 року, т. з. "Справу Метро-Вік", до слова, сфабрикованої чекістами. А "псам демократії" дуже кортіло подальших Пулітцерівських премій та великих гонорарів. Тож вони погодилися.

"Ми визнали цього чортового Джонса брехуном, хоча й в обтічних фразах, щоб заспокоїти свою совість. Потім, коли з брудною справою було покінчено, хтось послав за горілкою і закускою, Уманський приєднався до святкування, і вечірка тривала до ранку" (Юджин Лайонс).

Кампанію проти Ґарета Джонса підтhимав своїм авторитетом знаменитий драматург, лауреат Нобелівської премії Бернард Шоу. Але про цю моральну потвору, фаната Леніна, Мусоліні, Гітлера і головне - Сталіна, якось іншим разом.

... А Ґарет Джонс за свою сміливість і принциповість розплатився власним життям. Через два з половиною роки його викрадуть і напередодні тридцятиріччя з дня народження вб`ють енкаведисти.






голодомор, стаття, жертва, україна, сша

Previous post Next post
Up