Андрей Смирнов: Остин, Рамштайн и сложный вопрос американской помощи

Mar 21, 2024 02:54







19 марта, 17:36

Чем жила страна 19 марта 2024 года

● Сирський ставить на дрони. Українське військове командування працює над пришвидшенням впровадження технологічних інноваційних рішень в армії. Про це написав у ТГ головнокомандуючий ЗСУ Олександр Сирський. Він пояснив, що технології і технологічність є запорукою переваги українських військових над ворогом. «Шукаємо асиметричні рішення, щоб отримати якісну перевагу над кількісно переважаючим противником», - написав головком.

Своїм пріоритетом головнокомандувач вважає розвиток застосування безпілотних систем. За цей напрямок відповідає його заступник, полковник Вадим Сухаревський. Сирський наголосив, що окрема увага приділяється підготовці фахівців з радіоелектронної боротьби, безпілотних систем, автоматизованих систем управління тощо. «Підходимо комплексно до планування наших потреб, насамперед враховуючи актуальний досвід з поля бою», - написав він.

● Мінус 840 окупантів. Від початку повномасштабного вторгнення в Україну армія РФ втратила близько 432 390 своїх військових (вбитими та пораненими), за минулу добу - 840. Це дані Генштабу ЗСУ станом на ранок.

Крім того, українці знищили: танків - 6819 (+10 за добу), бойових броньованих машин - 13049 (+35), артсистем - 10698 (+30), РСЗВ - 1017 (+0), засобів ППО - 721 (+1), літаків - 347 (+0), гелікоптерів - 325 (+0), БПЛА оперативно-тактичного рівня - 8318 (+10) та інше.



● БПЛА ламають нафтову голку Кремля. Близько 600 000 барелів щоденних нафтопереробних потужностей Росія втратила внаслідок ударів українських безпілотників, повідомив генеральний директор Gunvor Group Ltd. Торбйорн Торнквіст. Про це повідомила Bloomberg.

Торнквіст зазначив, що такі атаки завдадуть удару по російському експорту. «Так що це, ймовірно, скоротить експорт на пару сотень тисяч барелів», - заявив він.

● ГУР допомагає росіянам-добровольцям. ГУР МО допомагає добровольчим формуванням Російський добровольчий корпус, Свобода Росії та Сибірський батальйон, які діють на території РФ. Про це розповів представник воєнної розвідки Андрій Юсов. «Ці люди прийшли на допомогу українцям звільнитися від російських окупантів і мужньо та героїчно себе проявляють на багатьох ділянках фронту, безпосередню участь беруть у серйозних операціях», - підкреслив він.

● Російські добровольці залучили всі резерви та поступово просуваються по всій лінії зіткнення у Бєлгородській області РФ, розповів Олександр Фортуна, голова штабу Російського добровольчого корпусу (РДК).

● Військовий Е-квиток. Міноборони разом із партнерами розробляє електронний військовий обліковий документ. Документ буде випискою з реєстру з обліковим статусом громадянина - де він стоїть на обліку, чи придатний до служби тощо. Електронний військовий квиток створять на базі реєстру Оберіг. Також у відомстві анонсували послугу електронного бронювання військовозобов'язаних через Оберіг.

● Ердоган привітав кремлівського диктатора і згадав про «стіл переговорів». Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган провів телефонну розмову із російським диктатором і привітав його з «перемогою» на так званих «виборах президента РФ». Під час діалогу Ердоган наголосив, що вірить у «позитивний курс у турецько-російських відносинах у новий період». І підкреслив, що Туреччина «готова відіграти будь-яку роль посередника у поверненні за стіл переговорів в Україні».

Раніше Путіна з «перемогою» привітав північнокорейський диктатор Кім Чен Ин, а також його колеги з Венесуели та Нікарагуа Ніколас Мадуро та Даніель Ортега. До привітань долучилися також президенти Узбекистану Шелкат Мірзіоєв та Таджикистану Емомалі Рахмон.

● Білий дім: Путін - реальність, з якою доводиться мати справу. «Вибори президента» Росії не можна назвати чесними або справедливими, а їх результат був передбачуваним, повідомив Джейк Салліван, радник президента США з питань нацбезпеки. «Реальність полягає в тому, що Путін - президент Росії, і нам доводиться мати справу з цією реальністю», - додав він.

● Другого фронту не буде. Коментуючи пропозицію президента Франції Еммануеля Макрона щодо можливості відправки військ в Україну той самий Салліван сказав: «Ми чітко висловили свою позицію, яка полягає в тому, що ми не маємо наміру надсилати американські війська в Україну. Президент Байден фактично повторив це перед американським народом… і ми не відступили від цієї позиції. Ми не відступили від неї і сьогодні».

● Допомоги від США доведеться почекати? Американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем вважає, що США мають надати Україні допомогу у позику. Він також переконаний, що Конгрес розгляне допомогу Києву найближчим часом. Про це Грем сказав під час свого візиту до Києва.

«Моє послання дуже просте. Америка хоче допомогти, але у нас вдома є проблеми, які ми повинні почати вирішувати. У нас порушений кордон [з Мексикою]. Чи зможемо ми розв’язати цю проблему до виборів [президента США]? Я сумніваюся, але ми повинні намагатися далі», - сказав сенатор.

● Спікер Палати представників США Майк Джонсон порадив республіканцям готувати пропозицію оформити хоча б частину військової допомоги для України у вигляді кредиту, повідомило Politico з посиланням на людей, знайомих із ходом переговорів.

● У США очікують, що Україна ухвалить закон про мобілізацію, щоб збільшити своє військо, а також замінити людей на лінії фронту, - це ще одна заява сенатора Ліндсі Грема, що пролунала в Києві. «Перед від'їздом [в Україну] я розмовляв з радником з національної безпеки США Джейком Салліваном і запитав його, що я можу зробити, щоб допомогти адміністрації [президента США]? Він відповів: «Поруште питання закону про мобілізацію», - розповів республіканець.

● Остін, Рамштайн і складне питання американської допомоги. Під час сьогоднішнього (вже 20-го) засідання у форматі Рамштайн міністр оборони США Ллойд Остін спробує особисто переконати європейських союзників, що адміністрація президента Джо Байдена все ще віддана підтримці України. Про це повідомила Reuters із посиланням на джерела. «Я думаю, що наші союзники гостро усвідомлюють нашу ситуацію з фінансуванням, а українці - більше? ніж будь-хто інший, через дефіцит, який виникає через те, що ми не можемо їх забезпечити», - сказав неназваний високопоставлений представник Пентагону.

Експерти кажуть, що Остін зіткнеться зі скептично налаштованою аудиторією в Європі. Водночас американські чиновники стверджують, що без США європейська підтримка України буде недостатньою для протистояння російській армії. «Не існує способу, яким наші союзники можуть реально об'єднати зусилля, щоб компенсувати відсутність підтримки США», - додав анонімний високопоставлений представник Пентагону.

● Ллойд Остін, відкриваючи засідання формату Рамштайн, пообіцяв, що Сполучені Штати та коаліція не дозволять Україні зазнати поразки у війні проти агресії Росії.

● Бельгійці допоможуть ЗСУ армійськими авто. Бельгія надасть Україні пакет військової допомоги на 412 млн євро ($450 млн). До нього увійдуть 300 бойових машин LMV (автомобілі для розвідки, патрулювання, зв’язку, супроводу) та три «мисливці за мінами».

Допомога є частиною співпраці BELEUX між Бельгією та Нідерландами, яка спрямована на посилення військового потенціалу України.

● Україна має шанс отримувати по 3 млрд євро щороку. Україна з липня може почати отримувати прибутки від заморожених в ЄС активів центробанку РФ, якщо всі країни блоку підтримають відповідні пропозиції, вже підготовлені Євросоюзом. Такі кошти будуть спрямовані на постачання зброї та розвиток оборонної галузі, написала агенція Bloomberg.

Пропозиції передбачають введення податку на прибуток, отриманий зі знерухомлених резервів, з метою використання близько 3 млрд євро щорічно на користь України.

Близько 260 млрд євро активів російського центрального банку, переважно у формі цінних паперів і готівки, було заморожені країнами Великої сімки, ЄС та Австралією, причому понад дві третини з них - в ЄС.

● Путін поїде до старшого товариша. Російський диктатор у травні планує приїхати у Китай, повідомила Reuters із посиланням на власні джерела. Як пише агенція, одно з джерел зазначило, що візит Путіна до Китаю, ймовірно, відбудеться у другій половині травня. Два інші джерела повідомили, що поїздка російського диктатора відбудеться перед запланованою поїздкою президента Китаю Сі Цзіньпіна в Європу.

● Путін після «виборів» у РФ заявив, що підтримує територіальні претензії КНР на Тайвань. У Тайвані натомість розкритикували російського диктатора й нагадали про так звані вибори та напад на Україну. Про це повідомило агентство Newsweek.

● Лідер Китаю Сі Цзіньпін на початку травня відвідає Францію, де зустрінеться з президентом Еммануелем Макроном. Це стане першою поїздкою китайського президента до Європи після пандемії коронавірусу.

● Париж солідарний з Варшавою щодо обмежень України. Франція підтримує Польщу в обмеженні на імпорт української сільськогосподарської продукції. Країна погрожує зірвати переговори про продовження вільної торгівлі Києва з ЄС. Про це написало Politico.

Президент Франції Еммануель Макрон і прем'єр Польщі Дональд Туск зібралися на саміті Веймарського трикутника 15 березня, де закликали до підтримки України. Водночас вони домовилися про зближення Парижа і Варшави. Ці переговори спрямовані на усунення розбіжностей, що виникли в останній момент між країнами ЄС і Європарламентом щодо торгівлі з Україною. Згідно з оцінками ЄК, на які посилалися два анонімних дипломати, ця зміна обійдеться Україні в 1,2 млрд євро доходів від торгівлі.

● Наразі європейські лідери йдуть на поступки, щоб розгнівані фермери залишилися задоволені, а розмови про розширення зведені до мінімуму, тим паче, що до виборів у ЄС залишилося всього три місяці. Про це написало Politico. Деякі чиновники ЄС заявили, що вважають за краще тримати в таємниці роботу з підготовки до інтеграції України, Молдови та низки балканських країн - особливо про наслідки, які це матиме для фермерів.

І насамкінець:

● Нарешті? ЄС готується найближчим часом ввести мита на імпорт зерна з РФ і Білорусі - 95 євро за тону, повідомила Financial Times з посиланням на власні джерела. Це стане першим обмеженням на продукти харчування після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. За даними видання, це призведе до збільшення цін щонайменше на 50%, що знищить попит.

Пам’ятайте, що принесло вчора, живіть сьогоденням і вірте в майбутнє - своє та країни.






смирнов, хроника, март

Previous post Next post
Up