Владимир Вятрович: Польша-Израиль-Россия: как Украине не быть козлом отпущения в исторических спорах

Oct 02, 2023 20:05







30.09.2023 19:24





Геополитика памяти.

Между Польшей и Израилем идут постоянные горячие споры о прошлом, в первую очередь, о Второй мировой войне.

Не менее рьяные, чем между Польшей и Россией на эту же тему.

Далее текст на языке оригинала.

Остання теж дуже часто не погоджується з Ізраїлем.

Найкраще спільну мову щодо минулого усі три країни знаходять, якщо йдеться про українську історію.

Тоді вони часто звучать в унісон, чи навіть в один голос, словами совєтської пропаганди про українців-нацистських колаборантів.

Кожна з країн вбачає власну користь із цих звинувачень. Для Ізраїля - це нагода нагадати світові про страшну трагедію Голокосту. Для Польщі - можливість перекинути звинувачення у знищенні євреїв на українців. Для Росії - ще одна можливість розповісти світові про "українських нацистів" в минулому і сьогодні.

Іноді цей трикутник доповнює Німеччина. Держава, яка прагне відігравати ключову роль в сучасному європейському оркестрі. Але важка памʼять про злочини нацистів у минулому може перешкоджати цьому. Тому Німеччина зацікавлена розділити відповідальність за ці злочини, підтримуючи тезу про масову участь у них місцевого (польського, литовського, українського) населення.

Тому, якщо Україна не буде свідчити про роль і місце українців у Другій світовій війні, не займе позицію задля пояснення власного історичного досвіду, то залишатиметься зручним цапом відбувайлом для інших.






статья, козел отпущения, польща, история, рф, стаття, польша, израиль, історія, україна, вятрович, ізраїль, вмв, в'ятрович, цап-відбувайло, украина

Previous post Next post
Up