маніпулірованія сознанієм пост

Jun 21, 2010 15:34



художнік Вася Ложкін, канєшно, спиздив, так сказать, формат у американських колег, но при порівнянні російської і американської карт формулюються цікаві наблюдєнія. Вот для сравнєнія омериканська:


ще одна, більш відома американська карта:



шо тут можна наблюсті. американська карта остання - намальована в разгар правлєнія Джорджа Буша, отсюда агресивність, підкреслене нєвєжество і використання намєрєнно устарєвших термінів тіпа комміз. Та, шо више, судя по всєму, зовсім недавня. Там значно більше знань про навколишній світ - і знання ці, по-перше, більш структуровані, а по-друге, не про theme parks, не культурно-політичні, а економічні в основном. За пять років останніх середній американець дійсно здійснив прорив в познаніях на тему, де виробляють йому компютери, де каву, а де футболки. Потому шо цим реально обеспокоїлісь останнім часом американські ЗМІ. Кстаті, кроме деіндустріалізації США там ще багато начали обсуждать проблеми бюджетного дефіцита і долга. Но тот факт, шо китайцям і японцям американці должни кучу дєнєг, на карті відображення все одно не знайшов - про це вспоминать непатріотично.

Но главне шо обі американські карти ізображають весь світ, а вот на російській - тіки родная страна і сосєді. Ну, була б Омерика побліже, її б теж намалювали, но крім неї російські ЗМІ дійсно нічим не цікавляться, тіки "сферою безпосередніх інтересів" вокруг сєбя. Ну і характерно, шо навіть про сусідів знання чисто національно окрашені: про хохлів і бульбашів не написано даже шо вони пиздять газ. чурки - просто собі чурки і все, не отображено шо вони працюють масово на стройках-ринках російських. Ну і так далі.

Наскільки я розумію, це дійсно дві суттєві різниці між офіційною картиною світу в США і Росії: по-перше, перші цікавляться всім світом, а другі тіки Омерикою і бліжнім зарубєж"єм. По-друге, перші значно більше стали приділяти уваги питанням міжнародного розподілу праці, світ-системі і т.д. А російські ЗМІ не осмислюють глибше того факту, що світ розділений між національними державами і кожна має свій культурно-політичний колорит (ну і в цьому контексті конструюються якісь угрози і т.д.). Понятно шо українських журналістів це стосується не менше, ніж російських: у нас просто російська картина офіціозна з протилежними знаками часто демонструється.

размишлєнія, міжнародна політика, русь могучая, сша

Previous post Next post
Up