Лекції-дискусії з історії й культури кримських татар / Київ

Jun 12, 2014 12:07

звідси

Лекції-дискусії з історії й культури кримських татар

Програма імені Фулбрайта в Україні запрошує Вас на серію відкритих лекцій-дискусій з історії й культури кримських татар за участі кримськотатарських учених, громадських активістів і культурних діячів, які відбуватимуться щосереди,
з 18 червня по 09 липня 2014 р., в Офісі Програми імені Фулбрайта (Київ, вул. Еспланадна, 20, офіс 904, М «Палац спорту»)

Початок - о 18:30.

70-ті роковини депортації кримських татар сьогодення ознакувало понад вісьмома тисячами біженців, - а це 4313 родин, - які вимушено залишили свої домівки. Прийшов окупант, що однією кулею або ж звірячим ставленням нищить непочаті твори, топче нерозквітлі мрії... Нині, коли щось і озивається в українській людині, то це аж ніяк не втрата надії, а віра, що переходить у дію: жити й обстоювати гідне людини й кожного окремого народу життя, а ті, хто прагнуть жити, мусять єднатися. І хоча сьогодні так багато справ і вір залишились у Криму, є , мабуть, якийсь ґрунт, на який можна і треба спертися. Зібрати його й окреслити - це мета серії лекцій та загалом завдання для людей доброї волі, котрим не роковано миритися із тим, що сталося, але думати про майбутнє - діяти незалежно від окупанта, не протилежно до його ідеології й вчинків, а всупереч усій його настанові, й незважаючи на його дії, зберегти тривалість національного мислення. Перемагає той, хто приносить вищу виповнену людяністю ідею, не позичену чи засвоєну, а таку, що випливає із суті народу, із його історії, культури й традицій.

Репертуар минулого століття, що його намагаються реанімувати Путін й іже з ним, вичерпав себе - Крим не стане новою Чечнею. Маємо надію, що спільними зусиллями, базованими на доглибному аналізі історії й зважених висновках з досвіду, опертям на духовність народу в усіх її шарах ми наблизимося до відзначення нової дати - кінця окупації Криму й виповнення життя півострова конкретним правним, соціальним й духовним змістом.

Розпочне серію лекція відомого історика Гульнари Абдулаєвої «Ентогенез кримських татар. Взаємовідносини Січі і Криму з XVI століття», 18 червня 2014 року.

Наступна лекція «Велика культура малого народу», що її виголосить культурний діяч Ульвіє Аблаєва, відбудеться 25 червня 2014 року.

2 липня 2014 року учений-археолог із Бахчисараю Аліє Ібрагімова сфокусує увагу на досвіді державності кримських татар у лекції «Державність Кримського ханства».

Завершить серію лекція філолога, історика Нарімана Абдульваапова «Література кримських татар. Суфізм у поезії», 9 липня 2014 року.

Інформація про серію лекцій буде поповнюватися, відтак радимо стежити за оновленнями на сторінці Програми Фулбрайта та у Facebook.

Для участі у лекціях просимо зареєструватись.

Чекаємо Вас, а також будемо вдячні за поширення інформації серед колег та друзів.

упд.
Лекция Алие Ибрагимовой "Государственность Крымского ханства" будет раскрывать его правовую систему, которая была основана на праве Шариата, регулирующего, в частности, семейные отношения, собственность и др. Это неразрывно связано с правами женщин в Крымском ханстве. Тема соотношения положения женщин в Крымском ханстве с современной гендерной доктриной также может быть предложена аудиторией для обсуждения после лекции.

анонс

Previous post Next post
Up