Що втратить Україна, після асоціації з ЄС?

Aug 27, 2013 21:31

Оригинал взят у victor_tretyak в Що втратить Україна, після асоціації з ЄС?
Війна… Ніколи б не подумав, що це слово буде лунати між Україною та Росією, між країнами яких єднає тисячолітня історія, схожість мови, побуту та традицій. Торгівельна війна між Україною та Росією, сколихнула всю світову громадкість, і почалися розмови, що Україна багато отримає від асоціації з ЄС. Я не претендую на істину в останній інстанції, але хтось думав, що втратить Україна, коли Росія розірве з нами стратегічне партнерство?

Для того, щоб визначити, як багато втратить Україна достатньо поглянути на імпорт/експорт товарів та послуг між Україною та Росією.
Україна експортує на території РФ найбільше: чорних металів, котлів реакторів, залізничних локомотивів, неорганічну хімію, при чому географічне розташування виробників і споживача(це переважно східні область, які межують з РФ) сприяє низькій ціні для споживача, і як наслідок відсутності конкуренції на російському ринку.

РФ експортує на територію України перше і найголовніше це звичайно газ(цікаво що коли ми були в складі СРСР, нам тоді газ діставався майже безкоштовно), далі найбільше чорних металів, котлів реакторів, удобрень. При чому тут також присутнє географічне районування споживача, інфраструктура для транспортування вже побудована, і залишається тільки відвантажити все у вагони і відправити за необхідною адресою.

В грошовому вимірнику Україна купує в РФ набагато більше, але і РФ займає 25% українського експорту, і якщо уявити що від’ємне сальдо торгового балансу виросте на 25%, то ситуація для української гривні буде просто катастрофічна(чим більше позитивне сальдо тим стабільніша валюта, а чим менше, тим  швидше її обвал).

В структурі ж експорту РФ Україна займає тільки 6-ме місце, при чому розмір експорту, майже такий самий як і у країн що йдуть з 7-го по 10-те місце, тому різкого коливання від того, що РФ не зможе продати свої товари в Україну там не буде.
Ще однією великою проблемою для України є нехватка власного палива, і тому, якщо Україна розірве економічні відносини з РФ, то для того, щоб знайти нового постачальника газу, знадобиться багато часу, і як наслідок додаткових затрат, оскільки, необхідно буде налагодити газову систему, або побудувати її з нуля, щоб пустити в обхід РФ.
Крім того, навіть якщо не враховувати в обороті між нашими країнами газ, тоді різниця все одно буде на користь РФ приблизно на 2 млрд. дол.(зараз приблизно таку суму намагається зібрати партія регіонів, для того щоб розрахуватися з поточними боргами).
І тепер підсумовуючи все вище сказане, не можу сказати, що втрати від асоціації перекриють всі плюси від неї, скоріше за все якщо вже зібралися в Європу, то не потрібно спалювати за собою всі мости, і тим більше з сусідами, з якими нас поєднує так багато.
Previous post Next post
Up