Вже зовсім близько 17 січня - вибори президента України. Багато хто вважає, що ці вибори нічого не змінять. Але навіть якщо так, і на наступний день ми не заживемо як у казці, нам же не привикати, ми не здамося, а працюватимемо. Але з таким підходом до справи що побутує у державі між виборцями нічого доброго не буде. Отже давайте розглянемо найпопулярніші варіанти голосування, абстрагуючись від конкретних прізвищ.
При запитанні друзів за кого голосуватимете? Часто чую відповідь: мені подобається кандидат N, але ж він не пройде, тому голосуватиму за одного з тих хто має високий рейтинг соціологів. Така відповідь дуже чітко демонструє, що ще досі у нас на ментальному рівні зберігається явно виражений комплекс меншовартості. Ми не хочемо від когось відрізнятися, щоб не виглядати «білою вороною». Це ніби пережитки радянського союзу, коли режим не подобався ,а я все одно проголосую ,бо він набирає 90 % - значить він щось робить. Слід нагадати, у нас вибори справді таємні, ніхто не знатиме за кого ви віддали свій голос, тільки ваша совість, і вам з цим жити. Не слід розмінювати свої вподобання чи прихильності на тих, хто вам не приємний і не подобається.
Не менш оригінальний варіант. Я не піду на перший тур, а подивлюся хто набере найбільше голосів і тоді уже вирішуватиму за кого голосувати. Звичайно у цьому варіанті теж чітко прослідковується нитка посткомуністичного мислення. А ще бажання зняти з себе відповідальність за все. Подумайте, а якщо буде лише один тур? Не вже ви й справді не хочете взяти участь у цій грі? Ви справді готові віддати за вас вибір комусь іншому ?
Як і кожні вибори у нашій країні є присутня група людей, котра готова продати свій голос. Шановні, і не кажіть потім, що від вас вимагають хабара на дорогах, за справки, ви не маєте роботи або вам недоплачують. У вас на чолі пише: мене можна обдурити! я готовий на менше, а ніж заслуговую! Майте самоповагу. Якщо ви проголосуєте за ту людину яка пропонує вам хабаря, то знайте - ця людина йде до влади аби ці гроші, які заплатила вам - подвоїти для себе.
Як показують результати минулих виборів президента, пункт не підтримую жодного кандидата що виборів набирає більше голосів. Прогнозують що цього року підтримка останньої лінійки буде небачено великою. Ці люди хочуть показати, що вони не задоволені системою, не задоволені списком кандидатів, правилами гри. Це один із видів протесаного голосування. Але ці люди мають розуміти що їхній вибір - самим справлятися з труднощами, а ще й накладає на них обов’язок виконувати функцію наглядового органу за президентом, кого б не було обрано.
Тому давайте свій вибір зробимо свідомо слухаючись і серця, а найбільше здорового глузду, проаналізуємо усі можливі варіант. І нехай переможе найдостойніший!
взято з
anm.pl.ua/