Сьогодні Міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький виступив на високому сегменті Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН зі змін клімату, де проголосив офіційну позицію України.
В його виступі йшлося про наступне:
- Україна підтримує другий період дії Кіотського протоколу;
Наш коментар: громадськість щиро вітає таке прагнення!
- цільовим показником України з кількісного обмеження та скорочення викидів парникових газів (QELRO) до 2020 року було проголошено 76%, а кількісною метою зі скорочення викидів залишається цифра -20% від рівня 1990 року;
Наш коментар: пане Міністре, чому саме 76 та 20? Давайте краще проголосимо 75% (саме 1975 року з’явилася відома інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?») та -18%, бо це 18-та Конференція Сторін! Наше обґрунтування цих важливих чисел все ж краще, ніж його відсутність у проголошених офіційних показниках держави.
- Україна притримується існуючої можливості перенесення надлишкових дозволів на викиди парникових газів до другого періоду зобов’язань через «національні обставини» та через те, що «внесення змін до параграфу 13 Статті 3 Кіотського протоколу може призвести до … непередбачуваних юридичних наслідків»;
Наш коментар: без коментарів. Громадські організації неодноразово заявляли, що по суті це означає зростання викидів у нашій країні. Сподіваємось, це, принаймні, означає відмову від усіх надлишків у кінці другого періоду зобов’язань.
Щодо нової всеохоплюючої кліматичної угоди, яку планується підписати у 2015, Україна зазначила те, що буде відстоювати збереження статусу країни з перехідною економікою.
Наш коментар: цей статус надає Україні можливість отримувати «кліматичні гроші» та не мати жодних фінансових зобов’язань.
Після України виступав Гондурас….
Текст виступу Міністра екології та природних ресурсів дивіться за посиланням:
http://www3.unog.ch/dohaclimatechange/sites/default/files/Statement%20by%20Ukraine%20%28Russian%29.pdf