Або Хміль звичайний. Він відноситься до сімейства тутових. Як відомо, він вирощується для виробництва пива. Квітки жіночих рослин надають пиву гіркий присмак і пікантний аромат. Крім цього, він неймовірно виглядає як декоративна прикраса, якою прикрашають альтанки, стіни, паркани, балкони, а зі стебла можуть плести кошики. З залозок шишок хмелю добувають хмельове борошно - ліпулін. Також пишуть, що листя хмелю використовують для випікання хлібу, квасу, соусів та салатів. Хміль застосовується в медицині та при виробництві ліків. В шишках хмелю міститься гумуленова кислота, гумулон, ізомери гумулінона, тріметіламін, лупулон, ефірні масла.
А побачили ми його гарні зарості, що плелися по стіні (я спочатку сплутала його з диким виноградом), на розвалинах Хустського замку. І коли я дізналась, що це хміль (через додаток iSeek), то і уявила одразу, як вартові чатували там, а потім збирали собі на пиво. А можливо були виділені окремі слуги на кухні, які займались цим питанням і робили пиво для князів. Проте, може ніхто і не знав про цю рослину і вона так і повзла собі потроху сторіччями, переживши всі халепи і негаразди, виживши навіть після розвалу стін замку.
Джерела:
https://www.sciencedirect.com/topics/agricultural-and-biological-sciences/humulus-lupulus https://healthday.in.ua/travi/khmil-zvichajnij