Євросовок

Mar 14, 2011 06:55


Коротко про головне, себто про рідний серцю sovock:

На летовищі в Катовіцях гоміки з контролю безпеки облапали з усіх боків, незважаючи на те, що я не «дзвенів» після проходження металошукача. Рюкзак мій після проходження рентґена теж перевірили вручну. Хотіли виконати план з боротьби з тероризмом, а х..й! - у мене нічого немає.

Німецька залізниця не приймає платіжні картки, емітовані не в Німеччині. Автомат просто виплюнув обидві мої картки, повідомивши, що «payment with this card is not possible», а касир повідомив про «non-German cards are not accepted». У моєї супутниці була польська картка Deutsche Bank-у, тож нею можна було розрахуватися. Пля, як це можна логічно пояснити? Яка їм нах...й різниця, німецька це картка чи ні? І чому польську картку Німцебанку прийняли? В забігайлівці Burger King (це такий собі альтернативний «макдональдс») картки теж не приймають. Коротше, все як у країні третього світу.

Англійську мову німці переважно не знають. Особливо цікаво в Burger King-у: в них меню і всі написи англійською мовою, але касири при цьому нею не володіють. У аеропорті Дортмунда німці перевершили в нелюбові до англійською французів, яких я до цього моменту вважав найбільш English-unfriendly нацією в світі: написи на інформаційному табло тільки німецькою мовою. Я, звісно, здогадався, що Kattowitz - це Katowice, але от не завжди все так тривіально. Хто не знає, що Breslau - це Вроцлав, може не полетіти. Оголошують рейси в Дортмунду хріновою англійською з німецькою інтонацією. Посадку на рейси до Кракова і Катовіць оголошували тільки німецькою мовою. Так само тільки німецькою оголосили про запізнення рейсу до Кракова. У Шарль-де-Ґоллі такого нахабства не дозволяють, бо все-таки це міжнародний аеропорт. Рейс від Парижа до Кракова оголошується французькою, англійською і польською мовами.

По прильоті в Катовіце нас зустрічала ціла армія озброєних дармоїдів польської прикордонної служби. Літак зупинився у десяти метрах від будинку аеропорту, але ці десять метрів пішки нам пройти не дозволили і везли автобусом. Озброєні дармоїди польської прикордонної служби при цьому стояли збоку автобуса, аби не дай бог якийсь «терорист», що прилетів з Німеччини, не почав тікати (куди?). Загалом, Східна Європа відрізняється від Західної цими двома речами: військовими в аеропорту, які «защіщают ґраніцу» та мєнтами на вулицях. У Західній Європі поліціянта на вулиці можна побачити тільки під час мітингів та інших масових заходів.
Previous post Next post
Up