я знала, що у барбарИ є пісня "дощить у нанті". потім по радіо послухала передачу про ту співачку. історія пісні досить сумна. народилась барбарА в парижі 1930 року (померла в 1997).
21 грудня 1959 дзвонить телефон, вона бере слухавку. голос: "ваш батько.. він потрапив в аварію. зараз в госпіталі сан-жак, в нанті. він хоче вас бачити". 10 років тому батько пропав, жодних новин. вона передзвонює. виявляється, батько мертвий вже 2 дні.
"мій батько вмер у нанті". сідає на поїзд. в нанті йде дощ, таксист відвозить її в госпіталь.
адміністративні формальності (під час яких вона дізнається, що батько жив на вулиці ешель, біля королівської площі). хоче дізнатися про батька більше. знаходить друзів жака стерфа. "ви дочка монсеньора?" запитують її. друзі розповідають, що дали це прізвисько через його благородні манери.
барбара: "і розповідають мені про надзвичайну людину, про яку нічого ен знають, хіба що він був відкинутий родиною, мав 4 дітей, яких дуже любив. особливо дочку, що співала".
дізнається, що інколи той не ночував вдома, і на ранок заявлявся свіжий і пристойний, аби почати безкінечну партію в покер, був веселим, щедрим, горластим, ні в що не вірив, ні на що не сподівався.
вона слухає, жаліє, що приїхала надто пізно. забуває все зло, що він їй зробив, інцест. "мій найбільший жаль - не встигнути сказати тому батькові, якого я так ненавиділа: я тебе прощаю, спи спокійно. я вижила, бо співаю".
потім вона від'їжджає в париж. єдиний спогад про батька: старий гаманець і окуляри.
повертається до нанта 27 грудня, періщить дощ. цвинтар.
пісня:
Click to view
є ще у неї пісня "чорний орел", метафорична. там про інцест.
Click to view
депресивна вона, ця барбарА.
так, далі.
натрапила на пісеньку "нант" ренана люса. тоже якась депресивна (хоча у нього зазвичай бодрінькі пісні).
тут про автостопершу, яка назвалась студенткою, але якоюсь була надто знервованою. зупинились залити бензин, ліричний герой зазирає до неї в сумочку, бачить купу бабла і пістолет. їде без неї. потім співаючи, жаліє, шо так покинув не мовивши жодного слова.
Click to view
є ще пісня про нантську тюрму. "в нантських тюрмах" (слова і музика народні). бодрєнька така. жив собі був один ув'язнений. до нього ніхто не приходив, хіба тільки дочка наглядача. запитує її, шо про нього говорять. "що вас повісять". просить розв'язати його, та слухається. ув'язнений кидається в луару і звідти співає: як повернуся до нанта, одружуся з донькою наглядача.
Click to view
ще знайшла відео якоїсь невідомої мені групи "бейрут", пісня "нант":
Click to view
п.с. бонус для тих, кому подобаються трамваї. ось вам чотири хвилини втикання на три типи нантських трамів: старий, новий і бюсвей. ліній чотири (бюсвей - воно ніби й автобус, але вважається як трамвай, четверта лінія).
Click to view
а ще в нанті є кондитерська фабрика
"лю", відома своїм пєчєньком масляним. ми в 2008 році були у львові, зайшли в одну кнайпу, і:
далі про музику.
нант відомий своїм симфонічним оркестром.
а ще тут проходить
la folle journée (назва - від бомарше про бєзумний день фігаро) - фестиваль класичної музики. щороку вибирають тему (за композитором/-ами або періодами).
ось теми:
1995 - моцарт
1996 - бетховен
1997 - шуберт (до 200 річчя з дня народження
1998 - брамс..
кому цікаво далі - йдуть або на
офіц сайт, або на
вікіпедію.
в 2012 буде присвячено рос. композиторам (починаючи з 1860 і до сьогодні).
є ще фестиваль скопітон (музика, спектаклі, електро і цифрове мистецтво). ось
тут - офіц. сайт.
є фестиваль джазової музики "
рандеву на ердрі" (ердр - річка).
ще є кінофестивалі. один з головних - "3х континентів" (африка, латинська америка й азія). офіційний сайт -
тут.
ще проходить фестиваль коміксів -
крейонант (крейон - олівець).
як я могла забути!! фестиваль бар-а-бар!! протягом трьох днів (четвер, п'ятниця і субота) в більшості барах міста грають групи, виконавці.
ось ще один почався -
"літній час".
п.п.с.
оце як з курсовою або дипломною: вибрав одну тему, а в ході написання воно змінилось, звузилось, розширилось.