Оборона на дальніх рубежах

Feb 26, 2023 18:31

Про річницю захоплення Києва за три дні (і України за тиждень додам) люди написали багато, повторюватись не буду. Про маячню старого, божевільного офіцера КДБ теж - це вже справді до психіатра. Мені тут цікавіше інше. В лютому 2022 року ми бачили у супротивника типову картину війни агресивної, наступальної, так воно і тривало до перших жестів ( Read more... )

Конспироложество, международная панорама, родинаопасносте, день поебды, така хуйня малята, Клоуны и пидарасы, все масштабы пиздеца

Leave a comment

likethebones February 27 2023, 17:28:57 UTC
Є такий ресурс, певне, знаєте і без мене - Google N-gram. Показує частоту вживання якогось слова в літературі на кожен рік, і графіки малює на часові проміжки. Восени заморочився, прогнав через нього найхарактерніші слова й отримав дуже цікаві результати.

"Бандеровцы" - графік злітає "свічкою" як реактивний "Харієр" з 1999-го, з приходом нашого персонажа до влади.
"Либерасты" - злітає такою ж свічкою з 2004-го, після Помаранчевої.
"Попаданцы" - знов свічка з 2004-го.
"Украина" - а тут навпаки, так же ж стрімко згадки падають вниз з... Ну так, з 2004-го. Нема такої країни, про що ви.

Піку ці тренди досягають у 2013-му, а з 14-го згладжуються, нормалізуються, відкатуються - після захоплення Криму і шматка Донбасу.

Відволічемось трішки від N-gram і глянемо на фантастику. Точніше, на книжкові серії. У 2010-14 роках з'являються і видаються багатотисячними тиражами серії книг: "Враг у ворот. Фантастика ближнего боя", "Русская имперская фантастика", "Эпицентр. Ядерная фантастика", "Мир Большой Тьмы. После ядерной войны" та інші. Об'єднують їх три речі:
1. Сюжет завжди крутиться довкола війни з країнами Заходу, які або нанесли ядерний удар по Росії, або окуповують, або ще якось нищать "великую Родину".
2. Найбільша кількість виданих творів - у 2013-му, ще до Майдану, а у 2014-му йдуть на спад, для деяких серій, якщо не зраджує пам'ять, 2014-й узагалі останній рік видання.
3. Усі серії - видавництва "Эксмо", яке хоч і крупне, але не монополіст у книговиданні фантастики в РФ.

Остання обставина привертає увагу найбільше. Було би це просто запитом ринку, книги були б більш-менш рівномірно розмазані по видавництвах. Але випадає з "Эксмо" тільки серія "Атомный город" - вона видавництва "Ленинград". З іншого боку, та серія теж цікаво чіпається по хронології: відкривається вона у 2007-му книжкою "Мародёр" про окупацію РФ заходом, а у 2008-му в "Эксмо" вже виходить "Эпоха мертворождённых" про розвал України та громадянську війну.

Серіал "Солдати", що знімався на гроші Міноборони та прямо в навчальній частині ЗС РФ почав виходити у тому ж 2004-му і дав початок різноманітним "Кадетам", "Курсантам", телетанкістам, телестройбатівцям і ще бозна кому. Але з нюансом: перша його серія вийшла за пару місяців до Помаранчевої революції. Тому вагаюсь, чи вписувати в групу даних.

Якісь отакі сирі статдані і спостереження, які так і просяться в теорію змови. Точніше, теорію тривалого плану.

Reply

m_for_mijers February 27 2023, 17:45:29 UTC
Ну, тут секрету ніякого немає, як і змови)))
Російське керівництво, що прийшло до влади у 1998-2002 роках (замінивши т.зв. "Сім'ю") стояло на відверто імперських позиціях, чого ще чекати від чекістів?) Власне все те, що ви описуєте, стало складовою цієї політики, де власне Україні відводилось визначене і відоме місце колонії.
Тут інша справа в тому, що відверто низький інтелектуальний рівень офіцерів КДБ призводив до постійних провалів - від Помаранчевої революції до Зеленського.
Росіяни робили неправильні висновки через хибні уявлення, що призводило до все нових і нових помилок. 2014 рік - це початок катастрофічного ланцюга, коли вже нічого не можна змінити.

Reply

likethebones February 27 2023, 17:55:43 UTC
Пшепрашам, а то не у вас читав думку, що Крим і "народниє рєспублікі" - заготовка до провалу Януковича на виборах-2014?

Reply

m_for_mijers February 27 2023, 18:14:47 UTC
Може і у мене, я впевнений, що Крим - це чорновий план підготовки до виборів 2015 року, які Янукович, згідно соціології 2013 року, виграти вже не міг.
Але тут треба розуміти декілька речей для того, що б впадати у гріх конспірологію)))
Наприклад те, що путінська політика в значній мірі реактивна і будується виходячи з актуального бачення, а не певних стратегій. Очевидно, що в грудні-січні, коли було запущено план окупації, жодного бачення майбутнього Криму ще не було. Попередній план, якщо подивитись на події 20 лютого - 10 березня, полягав у створенні умовно народної республіки, через яку можна буде тиснути на Київ.
Чи ось те, що рішення про включення АРК до складу РФ було прийнято РАПТОВО- логіка подій до цього не вела. Це перший і найбільший крок до катастрофи. Останній - імпровізація в Донбасі.

Reply


Leave a comment

Up