Спадщина. Гукалівці. Занедбана римо-католицька церква. Експедиція 2018 року.

Mar 26, 2019 14:50

Гу́калівці - село в Україні, у Зборівському районі Тернопільської області.
Перша письмова згадка - 1483 рік; за польськими джерелами - 1345. Гукалівці належали до Золочівського ключа маєтностей Сенявських, а із XVII століття - власність Собеських.




Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.



Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.

Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html
















Останнім власником села був Ю. Кабаровський, який розпарцелював частину своєї землі й спровадив сюди польських колоністів. Назва села походить від річки Гучка. Там і було первісне поселення, яке знищили татари; люди, рятуючись від кочівників, втекли в ліс, щоби ворожі коні не могли пройти через кущі.


















У XIX столітті в селі проживало 316 осіб. 1904 року - велика земельна власність належала А. Водзіцькому. У період Першої світової війни Гукалівці були знищені, люди виселені. Збереглися поховання австрійських солдатів.














У 1910 році в Гукалівцях - 885 жителів. 1921 року в селі було 56 господарств із 772 мешканцями; 1935 року: 739 греко-католиків, 300 римо-католиків та 1039 дворів. В радянські та пострадянські часи село занепадає. У 1973 році село вже налічувало 167 дворів, 607 жителів, у 2003 проживало 292 особи, а у 2014 - 225 осіб.













Проїжджаючи скрізь село, під лісом на пагорбі можна побачити занедбану римо-католицьку церкву, чи то 1926 року побудови, чи вже з 1930-х років (з інших джерел). Невідомо також коли була її консекрація та якому святому вона була присвячена. Інформації якщо не нуль, то зовсім-зовсім мало.












Над вівтарною частиною подекуди збереглись залишки старих розписів. Вціліла вежа і сигнатурка. Вікна замуровані, а вхідні двері відкриті навстіж. Накритий шифером дах місцями вже пронудився настільки що можна бачити небо. В середині багато сміття. В радянські часи церква використовувалась як склад добрив.

погляд на останок





Джерела:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Гукалівці
http://wikimapia.org/34402238/uk/Колишній-костел

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.
Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції та існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини та нашого проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.
Підписуйтесь на сторінки проєкту на:

Patreon 
Twitter

Технічні партнери проєкту:
найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів та багато якого іншого обладнання в Україні


та



хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.

ну як то, так =))

P. S. A cup of hot, strong coffee won't hurt with our project! Come on! It's only a dollar!
P R E S S ===>>>
and support us!

P.S. ПРОЕКТ НЕ ЗАЙМАЄТЬСЯ ЗБОРОМ КОШТІВ І ПОЖЕРТВ НА РЕМОНТИ, РЕСТАВРАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ОБ'ЄКТІВ АРХІТЕКТУРНОЇ СПАДЩИНИ, ПРО ЯКІ МИ РОЗПОВІДАЛИ ТА РОЗПОВІДАЄМО У СВОЇХ СТАТТЯХ.

Це є прерогативою місцевих органів, громад, громадських об'єднань чи благодійних фондів.

костел, напівруїна, Тернопілля, церква

Previous post Next post
Up