Спадщина. Надрічне. Дерев'яна церква Св. Миколи. Експедиція 2018 року.

Jan 12, 2019 23:05

Вище по схилу від нового мурованого храму, біля цвинтаря, збереглася греко-католицька дерев'яна церква, якою тепер постійно не користуються. Є дві легенди про те, як церква опинилася в селі Надрічне: перша з них розповідає, що мешканці села в 1777 році купили церкву в орендарів-євреїв з містечка Рогатин і відразу перевезли до Надрічного. Будівлю зібрали, очевидно, на місці попередньої дерев'яної церкви.




Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.



Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.

Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html
































Друга легенда трохи містична. Церкву в розібраному вигляді везли в якесь село на території теперішньої Львівської області. В Надрічному, на схилі гори воли, які тягнули дерево, зупинилися і далі не рухалися. Люди сприйняли це як знак з неба і вирішили залишити церкву в селі та поставити на тому місці. Рік будівництва храму "1777" вирізьблений на одному з брусів зрубу.



























Кажуть, що одним з перших священників у церкві був о. І. Литвинович - батько митрополита Спиридона Литвиновича. Тризрубна одноверха церква була парафіяльною (до неї належала філіальна церква з Урмані). Вхідну частину будівлі змінили, коли розбудували та надбудували присінок. Радянська влада в липні 1964 року примусово закрила церкву. Святиню не використовували за прямим призначенням до початку 1989 року.



























У 1989 році громаді УГКЦ віддали в користування церкву, в якій 30 квітня 1989 року, після ремонту, провели перше богослужіння. Стара будівля фізично не могла вмістити всіх парафіян, тому громада почала будівництво нової церкви Святого Йосафата, яку освятили у 2000 році. Дерев'яна церква і двоярусна дзвіниця в Надрічному сьогодні може цікавити тільки туристів, які їдуть з Поморян до Бережан (або навпаки).

в середину попасти не довелось, тому будемо вдовольнятися кадром з сайту "Дерев'яні церкви західної України"


фрагмент монастирського іконостаса з Рогатина, збереженого в Надрічном. Фото 2012 року.


Фрагменти намісних ікон Богородиці-Одигітрії та Христа-Вчителя. Фото 2012 року.


Ікони "Голова Іоанна-Хрестителя" та "Голова невідомого мученіка-діакона". Фото 2012 року.


Джерело:

http://decerkva.org.ua/ter/nadrichne.html

nadrichne.org.ua

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції та існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини та нашого проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.

Підписуйтесь на сторінки проєкту на:

Patreon 
Twitter 
Telegram 
Instagram

Технічні партнери проєкту:

найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів та багато якого іншого обладнання в Україні



та




хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.

ну як то, так =))

P. S. A cup of hot, strong coffee won't hurt with our project! Come on! It's only a dollar!

P R E S S ===>>>
and support us!

P.S. ПРОЕКТ НЕ ЗАЙМАЄТЬСЯ ЗБОРОМ КОШТІВ І ПОЖЕРТВ НА РЕМОНТИ, РЕСТАВРАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ОБ'ЄКТІВ АРХІТЕКТУРНОЇ СПАДЩИНИ, ПРО ЯКІ МИ РОЗПОВІДАЛИ ТА РОЗПОВІДАЄМО У СВОЇХ СТАТТЯХ. Це є прерогативою місцевих органів, громад, громадських об'єднань чи благодійних фондів.

дерев'яна дзвіниця, Тернопілля, дерев'яна церква, дерев'яна архітектура

Previous post Next post
Up