Колись (з 1609 року) Миропіль входив у склад острозької ординації. З 1753 року містечко і 13 навколишніх сіл дісталися князю Антонію Любомирському. Пізніше власником став Каспер Любомирський, від якого Миропіль успадкувала його дочка Йозефіна, дружина бригадира Адама Валевського.
Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.
Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.
Фінансова допомога на підтримку нашого проекту:
https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html
Невдовзі Валевські продали маєток підляському воєводі Каетану М'ячинському (Kaetan Miaczynski). Від нього Миропіль перейшов до Теодора Козьминського, а там і до Антонія Дзєдушицького (Дідушицького, Antoni Dzieduszycki, 1757-1817). Далі миропільський ключ отримала у спадок його дочка Анна Ростворовська, дружина капітана гвардії наполеонівської армії Миколая Ростворовського.
В них теж була дочка, Юстина - у 1846 році вона вийшла заміж за Марьяна Хуттен-Чапського (Marian Hutten-Czapski), маршалка шляхти та відомого іпполога. Чапський мав 7044 десятини землі, на якій вів зразкове господарство, розводив арабських та англійських скакунів, тримав зразкову пасіку з 1000 вуликів.
Оскільки Чапський сприяв антиросійському повстанню 1863 року, його маєтки були конфісковані, а його самого вислано в Сибір. Родині вдалося втримали лише Миропіль - тому до 1917 року власниками містечка були сини Хуттен-Чапського: Станіслав (1847-1932) і Миколай (1859-1919). Обидва так і не одружилися, тож рід вигас. В Мирополі мешкав переважно Станіслав Чапський.
Римо-католицьку церкву Святого Антонія, зведено в Мирополі у 1820 році. Церкву заклала Анна Ростворовська - і в неї був похований її батько. Напроти стояла православна церква, а далі, аж до горизонту, тягнулися ліси та поля.
Кам'яна церква висотою у два поверхи покрита двосхилим дахом. Головною прикрасою центрального входу служить встановлена над ним фігура святого Антонія. Храм довгий час стояв без діла. Зараз зовні його реконструйовано, а що там в середині - невідомо. Місцеві кажуть що всередині автентичного нічого не залишилося, але тому, що в середину не вдалося потрапити в 4-х (ЧОТИРЬОХ) відвідинах, сказати про це з впевненістю немає можливості ...
ще недавно все виглядало так
2009. Фото від yani_mako
Джерела:
https://www.castles.com.ua/miropol.htmlhttp://itinery.com.ua/ru/object/view/kostel-sv-antoniya (автор Andru8713)
http://www.travelua.com.ua/zhitomirshhina/romanivskij/miropil.htmlhttps://yani-mako.livejournal.com/9584.html Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.
Княпаємо сюди ===>
Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції та існування блогу та файлосховища. Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини та нашого проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.
Підписуйтесь на сторінки проєкту на:
Patreon Twitter Технічні партнери проєкту:
найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів та багато якого іншого обладнання в Україні
та
хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то, так =))
P. S. A cup of hot, strong coffee won't hurt with our project! Come on! It's only a dollar!
P R E S S ===>>>
and support us!
P.S. ПРОЕКТ НЕ ЗАЙМАЄТЬСЯ ЗБОРОМ КОШТІВ І ПОЖЕРТВ НА РЕМОНТИ, РЕСТАВРАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ОБ'ЄКТІВ АРХІТЕКТУРНОЇ СПАДЩИНИ, ПРО ЯКІ МИ РОЗПОВІДАЛИ ТА РОЗПОВІДАЄМО У СВОЇХ СТАТТЯХ.
Це є прерогативою місцевих органів, громад, громадських об'єднань чи благодійних фондів.