Назва села пішла, ймовірно, від того, що тут багато дерну. Оскільки Дернів стоїть на головному вододілі Європи Розточчя, усі водойми течуть до Балтійського моря. Перші згадки про поселення на цій місцевості датовані XV століттям. У Географічному словнику Польського Королівства 1880-1914 років написано, що Дернів - це село у повіті Кам’янки-Струмилової (так до 1945 називалася Кам’янка-Бузька), на річці Сосновець (притоці Бугу), у лісовій піщаній та болотистій місцевості. Населення села: 86 римо-католиків, 625 греко-католиків, 12 євреїв. Є однокласова школа і позичкова каса з фондом 1159 злотих. Власник села граф Кароль Мієр, який, до речі, був депутатом Галицького сейму. Родина Мієрів володіла Дерновом з початку ХІХ століття.
Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.
Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.
Фінансова допомога на підтримку нашого проекту:
https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html
Дарма, що в цій книзі не згадано про церкву св. Микити (1666), яка є гарним зразком галицької школи дерев’яних храмів. Споруда належить до пам’яток архітектури національного значення, останній раз храм реставрували у 1977 році під керівництвом архітектора Богдана Кіндзельського. Храм дуже компактний за розмірами - 13,5 м на 6,3 м. Дзвіниця відсутня. За радянських часів з церкви зробили склад, а потім - музей і дитячий садочок. Згодом поруч побудували дитсадок з цегли, а храм став пустим, відданий на поталу природним стихіям і гризунам.
Церква св. Микити у с. Дернів Кам'янка-Бузького району Львівської області була зведена із соснових брусів у 60-тих роках XVII століття у стилі галицької школи народної архітектури та знаходиться у східній частині села, при березі потоку Кам'янка. Ідучи від траси Львів - Кам'янка-Бузька, проминаємо залізничний переїзд, заходимо у село і далі ідемо другою вулицею наліво (на схід), не переходячи міст через річку. Через 300 метрів справа буде територія дитячого садка, де і знаходиться храм.
Так все починалось...
трошки інтер'єрів - так було
Ексклюзивна дерев'яна церква св. Микити на сьогодні збережена в автентичному вигляді - тризрубна, одноверха, без ніяких прибудов і дуже компактна за розмірами. Зі сходу і заходу до центрального квадратного зрубу прилягають менші рівні квадратні зруби. Ця сакральна споруда має ґонтове покриття, а у її інтер'єрі центральний простір висотне розкривається у напрямку до зеніту. Дата будівництва храму вирізьблена на одвірку дверей.
Кадри до початку відродження пам'ятки
До 40-х років XX століття храмом опікувалася місцева землевласниця - Броніслава Вислоцька. Після Другої світової війни тут функціонував музей, а згодом - дитячий садочок, внаслідок цього від інтер'єру церкви майже нічого не залишилося. Дзвіниця відсутня. Цей храм відзначається унікальною красою, належить до найдосконаліших пам'яток і вважається шедевром народної архітектури галицької школи.
Нинішній парох церкви неодноразово намагався здійснити її реставрацію, однак відповідно до чинного законодавства він не має права на таку діяльність, оскільки церква є власністю держави та лише влада України може здійснювати ремонт у цій сакральній споруді, однак держава коштів не виділяла. І ця унікальна споруда і надалі залишалась в аварійному стані... Ґонтове покриття опасання було практично знищене, у не набагато кращому стані були покриття бань, дощ подекуди падав просто всередину споруди. Все змінилось на зламі 2015-16 років, держава знайшла гроші (100000 грн), замовником виступив Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації, пройшов тендер на ПРОЗОРРО і пам’ятку почали реставрувати. Згідно з ПРОЗОРРО - церква відновлена, ми застали цей процес в його середній фазі, як там зараз, тре дізнаватись, а ще гарніше відвідувати…
Джерела:
risu.org.uadrymba.netrbrechko.livejournal.comkam-byzrda.com.uacastles.com.uawikiwand.comdecerkva.org.uaprozorro.gov.uailoveukraine.com.uamandrujlegko.blogspot.compslava.info Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.
Княпаємо сюди ===>
Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції та існування блогу та файлосховища. Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини та нашого проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.
Підписуйтесь на сторінки проєкту на:
Patreon Twitter Технічні партнери проєкту:
найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів та багато якого іншого обладнання в Україні
та
хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то, так =))
P. S. A cup of hot, strong coffee won't hurt with our project! Come on! It's only a dollar!
P R E S S ===>>>
and support us!
P.S. ПРОЕКТ НЕ ЗАЙМАЄТЬСЯ ЗБОРОМ КОШТІВ І ПОЖЕРТВ НА РЕМОНТИ, РЕСТАВРАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ОБ'ЄКТІВ АРХІТЕКТУРНОЇ СПАДЩИНИ, ПРО ЯКІ МИ РОЗПОВІДАЛИ ТА РОЗПОВІДАЄМО У СВОЇХ СТАТТЯХ.
Це є прерогативою місцевих органів, громад, громадських об'єднань чи благодійних фондів.