Спадщина. Володимирець. Палац Красицького. Експедиція 2017 року.

Jul 27, 2017 18:40

У тихому мальовничому куточку старого парку, серед столітніх дубів і високих акацій стоїть побудований в XVIII столітті величний двоповерховий будинок з колонадою біля парадного входу. Садиба належала родині графа Ф. Красицького, спадкоємця роду герба Рогаля. Будівля мала багате зовнішнє оздоблення фасаду, виконане в стилі ампір. За Польщі тут була резиденція управителя справами Володимирецького та Городецького спиртзаводів та сільськогосподарського виробництва. Після Другої світової війни в будинку розмістився дитячий будинок, потім контора колгоспу. Зараз палац знаходиться в аварійному стані.




Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.



Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.

Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html















Палац польського графа Фердинанда Красицького був побудований в 1827 році. Парк навколо палацу був знаменитий рідкісними породами дерев, наприклад, європейськими акаціями. На територію парку не пускали нікого, а стежки тут були настільки широкими, що на них прогулювались каретами.













На початку XX століття його викупила бельгійська родина де Пурбе, якої він і належав до 1939 року. Маєток не було зруйновано радянською владою тільки тому, що це приміщення вирішили використовувати під дитячий будинок. Тут же розміщувався відділ комуністичної пропаганди - дотепер на стінах маєтку висять плакати з гаслами на кшталт «Ленін завжди живий». На початку 60-х років палац був відданий під управління місцевого колгоспу.














З 2002 по 2008 рік тут була православна церква, тому досі на фасаді зберігся хрест. Коли церква перейшла в окреме приміщення, маєток закрили, обмеживши доступ всередину. Тепер на те, щоб привести його в належний стан, потрібні мільйони гривень. Цей маєток - єдиний палац на все Полісся, який зберігся, чому і є унікальним.














Поблизу маєтку розташувалася мальовнича водойма з островом посередині. Місцеві мешканці називають її басейном, оскільки створена вона штучно. Краєзнавці розповідають легенду, пов'язану з її виникненням. Пан Фердинанд Красицький, розповідали, був дуже жорстоким і примхливим. Якось одна жінка з кріпаків взяла без дозволу хліб, щоб погодувати своїх дітей. Пану про це доповіли, і він послав за нею охорону. Тікаючи від охоронців, жінка побігла через болото, розташоване поблизу палацу. Забрела, потрапила в трясовину і загинула. З того часу стали ходити чутки, що бачили привид цієї жінки на болоті. Ніби вона ходить і кличе пана, щоб забрати його з собою. Граф злякався і вирішив осушити це болото. Кріпаки робили осушку і дійшли до острівця землі серед болота, який повинні були відкопати. Однак не встигли - прийшла радянська влада. Так і залишився цей острів посеред водойми. А привид кріпосної тут більше не бачили. На цей час в цьому басейні можна купатися - вода в ньому чиста, оскільки оновлюється з джерела.



Джерела:
vladimirec.glo.ua
our-travels.info
panoramio.com

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.
Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції та існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини та нашого проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.
Підписуйтесь на сторінки проєкту на:

Patreon 
Twitter

Технічні партнери проєкту:
найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів та багато якого іншого обладнання в Україні


та



хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.

ну як то, так =))

P. S. A cup of hot, strong coffee won't hurt with our project! Come on! It's only a dollar!
P R E S S ===>>>
and support us!

P.S. ПРОЕКТ НЕ ЗАЙМАЄТЬСЯ ЗБОРОМ КОШТІВ І ПОЖЕРТВ НА РЕМОНТИ, РЕСТАВРАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ОБ'ЄКТІВ АРХІТЕКТУРНОЇ СПАДЩИНИ, ПРО ЯКІ МИ РОЗПОВІДАЛИ ТА РОЗПОВІДАЄМО У СВОЇХ СТАТТЯХ.

Це є прерогативою місцевих органів, громад, громадських об'єднань чи благодійних фондів.

Рівненщина, палац, Ровненщина, дворец, руїна, руина

Previous post Next post
Up