Спадщина. Оcтрог. Татарська вежа. Експедиції 2014, 2016, 2019 років.

Mar 12, 2017 21:52

Одна з двох уцілілих надбрамних веж Острога, правда Татарські ворота (на відміну від Луцьких) уцілілими можна назвати із застереженням, адже вся фронтальна частина башти втрачена, а збережені стіни потребують реставрації.
Фотографії зроблено - з неба у 2016, з землі - 2014, панорама у 2019 роках.




Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.



Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.

Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html
























Входила до складу міських укріплень, була найважливішою ланкою в загальній системі оборони міста, захищала в'їзд в місто з боку дороги на Звягель. У плані являє собою поєднання еліпса з прямокутником (обсяг еліпса перевищує обсяг прямокутної частини). Вежа повністю виступала за межі кам'яної оборонної стіни, безпосередньо пов'язаної з її торцевим фасадом, зверненим у бік міста.


























Таке планове та об'ємне рішення давало можливість максимально збільшити зону фланкуючего обстрілу з бійниць, радіально розміщених в криволінійної частини споруди та на бічних фасадах прямо вугільного в плані обсягу вежі. Першооснова споруди була двоярусною, в кінці XVI-початку XVII століття надбудований ренесансний аттик з бійницями. До теперішнього часу втрачено значну частину еліпсового обсягу вежі та верх аттика.





















Складена з пісковику на вапняному розчині, кладка армована дерев'яними зв'язками. Триярусна, в першому ярусі був наскрізний арковий проїзд. Третій ярус - аттик з бійницями в формі перевернутої замкової щілини; всередині вежа поярусно мала дерев'яні обхідні галереї.
























Пам'ятник представляє унікальний тип укріплених міських воріт, який є своєрідно потрактованим різновидом невеликого барбакану, що поєднує функції міських воріт і оборонної вежі. Відноситься до найбільш значних оборонних споруд, що збереглися до наших днів на території України.






















Татарська брама на макеті міста:
https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2016/SPRING/72. OSTROG/T_B/post-1-0-20779900-1410973043.jpg

2019



360º панорама. Для перегляду у весь екран, з високою якістю, натискаємо на назву панорами англійською мовою в лівому верхньому куті та переходимо на сайт 360cities для перегляду панорами в повноекранному режимі.


план


декілька старих фото
1978








1985








1991






Джерела:
zamki-kreposti.com.ua
pslava.info

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.
Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції та існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини та нашого проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.
Підписуйтесь на сторінки проєкту на:

Patreon 
Twitter

Технічні партнери проєкту:
найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів та багато якого іншого обладнання в Україні


та



хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.

ну як то, так =))

P. S. A cup of hot, strong coffee won't hurt with our project! Come on! It's only a dollar!
P R E S S ===>>>
and support us!

P.S. ПРОЕКТ НЕ ЗАЙМАЄТЬСЯ ЗБОРОМ КОШТІВ І ПОЖЕРТВ НА РЕМОНТИ, РЕСТАВРАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ОБ'ЄКТІВ АРХІТЕКТУРНОЇ СПАДЩИНИ, ПРО ЯКІ МИ РОЗПОВІДАЛИ ТА РОЗПОВІДАЄМО У СВОЇХ СТАТТЯХ.

Це є прерогативою місцевих органів, громад, громадських об'єднань чи благодійних фондів.

Рівненщина, башня, Ровненщина, башта, руїна, руина, брама

Previous post Next post
Up