Минулого року відвідали історико-археологічний заповідник Кам’яна Могила.
Це така собі купа здоровезних каменів насипаних посеред запріжського степу біля річки Молочна і недалеко від Мелітополя.
Здається що камінці невеликі, але це зовсім не так. Чорні штуки на горі - то люди: якийсь депутат і піп.
У азіатів є міф що, якось Алах вирішив прославити себе і попросив одного джина побудувати гору. Той був взявся з ентузіазмом носити здорові каменяки, але скоро обламався і став халтурити - ставив кам’яні брилі не щільно, а залишав вільне місце між ним, щоби менше ности скель. Побачивши це, Алах вирішив його покарати, і наш гастрабайтер випадково підкознувся, попав ногою між каменями, застряг там, і згодом помер. Приблизно так я цю історію почув, хоча на справді все могло бути зовсім по іншому :)
Один з відомих каменів - ящірка чи черепаха
Кажуть що це місце типу намолене - десь тут колись навіть сам Далай Лама сидів, якщо не брешуть.
Існує купа цікавих теорій як сформувався цей пагорб. Але саме цікаве не це, а те що люди це місце помітили дуже давно і не рідко його відвідували, судячи з усього, в основному для проведення релігійних обрядів. Не счезла ця традиція і тепер :)
Найбільш за все Камяна Могила славиться древніми написами-малюнками на каменях в гротах і печерах, довколо яких побудовано немало спірних але цікавих теорій.
Ось тут трохи можна про це почитати. Тому мені особливо було цікаво знайти хоч один такий "наскельний напис". Ну і нарешті ми таки знайшли петрогліфи, про яки так багато пишуть в прессі :)
Не виключено що отой зелений трикутник з рискою (на фотці зправа і знизу), вирізано дуже давно, але так як порода дуже м’яка наші сучасники із задоволенням залишають і свої написи.
На території, і особливо біля входу, розкидано купа камяних баб - я так розумію їх сюди позвозили з різних місць робітники музею.
На бабах процвітають колонії слимаків.
Також довкола можна знайти інші кам’яні артефакти.
Шо це за штука? Може шестерня? Чи мо стовп?
А круги ці навіщо? Вони зроблені з досить мякого камню (пісчанник напевно) тому напевно це не жорна
Також є тут музей, в якому на той час був відкритий тільки оди зал.
Музей виявився досить таки фуфловим. Майже всі експонати - не справжні, а просто неякісні копії. При чому фоткати їх чомусь заборонено.
Після музею ми троха погодували мурахів печивом.
І відвідали вотерклозет.
Туалет на території музею виявився теж часів неоліту :)
Загалом мені заповідник дуже сподобався, тріп був позитивним :) Рекомендую відвідати, або хоча би
взнати більше про Кам’яну Могилу!
Кросспост з
lyarv.comrss2lj