Запрошуємо Вас 12.09 о 18.00 по вул. Вірменській 13 на відкриття фотопроекту
"НеТуристичний Львів", результат трьох-річної роботи колективу авторів:
Фото - Сергій Муралло, Олег Семенюк, Юрій Чимерис, Олександр Яворський
Дизайн та обробка - Аріна Пієнко
Текст - Єгор Лєбєдєв, Дмитро Ходико
Куратор - Єгор Лєбєдєв
Чому НеТуристичний Львів?
Прибуваючи до міста, туристи стикаються з його штучним іміджем, покликаним створити заздалегідь сплановане враження. Цей імідж поступово поширюється і підкорює собі те, що туристи минулих років могли вважати своїми особистими знахідками і досвідом. Однак, як і раніше, лише городяни як неформальна спільнота, можуть поділитися тим, що не стало частиною туристичної легенди. Для всіх, хто бажає відчути реальність, найважливішим стає не те, що видиме, а те, що невидиме. Це призводить до бажання побачити і показати те, що показати і побачити неможливо, що з найрізноманітніших причин навмисно зачинене і тримається в таємниці. Це парадокс, уникнути якого неможливо.
Мета цього проекту подвійна.
По-перше, продемонструвати деякі з об’єктів, які навряд чи бачили туристи і більшість городян. Це об’єкти невідомі і приховані, заборонені для відвідування або і просто небезпечні.
По-друге, інтерпретувати ці об’єкти як частину нашого власного досвіду. Ми хочемо поділитися своїм баченням міського середовища з його історією, економікою, владними відносинами, значеннями і міфологією, що перебувають в стані постійного руху та боротьби.
Часом ми відсторонені чи навіть цинічні, часом свідомо поділяємо певну позицію у конфлікті.
Цей мультимедійний проект включає візуальні образи та тексти, що перегукуються на різних змістових рівнях. Заключною складовою проекту є власні інтерпретації глядачів. Це можливо, адже проект звернений не лише до гостей міста, а і до його мешканців.
Фотографії: Ми запросили до участі у проекті чотирьох фотографів, як професіоналів, так і аматорів. Їх візуальні враження відтворюють середовище - не як віртуальну реальність, але як ідею.
Тексти: Текст стендів є паралельним виміром, у якому реконструюється досвід. Стосунок тексту до візуальних образів може бути довільним. Тексти можуть пояснювати зображення, доповнювати його, заперечувати або висміювати.
Дмитро Ходико
Наш фото-проект не міг би відбутися без великої кіькості людей, які підтримали та розділили нашу ідею:
Анатолій П. Зубрицький - керівник «Львівського управління капітального будівництва та розвитку профспілкового майа» Федерації Профспілок України;
Марта Дропа - спільнота eXplorer.lviv.ua;
Андрій G. Риштун - спільнота eXplorer.lviv.ua;
Олег І. Шевчук - спільнота eXplorer.lviv.ua;
Анна С. Жуковська - директор середньої загальноосвітньої школи №6 м. Львова;
проф. Юрій О. Поспішіль - завідувач кафедрою патологічної анатомії та судової медецини Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького;
Володимир І. Вовк - доцент кафедри патологічної анатомії та судової медицини Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького;
Діана І. Пельц - директор Центрального Державного Історичного Архіву України у м. Львові;
Василь Ф. Кметь - директор наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка;
Юрій І. Геляра - директор управління майном невиробничого призначення БО «Управління майном невиробничого призначення» ВАТ Іскра;
Тарас Піняжко - автор книги «Львівська Цитадель»;
Невідомий Добродій - власник однієї з веж Цитаделі;
Ігор Є. Дуць - начальник служби енергогосподарства ЛКП «Львівелектротранс»;
Олег С. Штангрет - помічник начальника Головного управління МНС у Львівській області;
Петро А. Лендер;
Євген О. Неведров.