поствиборне: пару зауважень...

Feb 10, 2010 13:22

1) Теза про вільні вибори - повністю брехлива. 
Простий аргумент - незалежність об'єму електорату Януковича від багатьох факторів і обставин, від яких він мав би залежати. Пояснювати це слід не просто  ментальною  обмеженістю  електорату - ЦЕ НЕ ТАК!  -  але його повною підконтрольністю тим кримінально - олігархічним групам, які над ним домінують. Голосування в тих регіонах доволі подібне на голосування нині десь у Чечні... що ж до загальноукраїнської ситуації, то міркування на ту тему вже було  подано тут.

2) Теза про невтручання Кремля у передвиборні змагання і у процес виборів - така ж правдива, як і перша теза.
Зрозуміло, що урок 2004-го року був засвоєний, і означене втручання стало неявним, прихованим.  Але твердити про його відсутність можуть лише ідіоти або бійці ідеологічного фронту.  Насправді втручання Кремля у політичні процеси в Україні було і залишається неперервним, систематичним, продуманим, багаторівневим, і протиставити йому щось співрозмірне ті сили, які, наприклад, представляє собою президент Ющенко, просто не в змозі з багатьох об'єктивних причин.

3) Зрозуміло, що мета Кремля - не лише оці президентські вибори.
Виглядає на те, що ширша мета - створити в Україні двопартійну систему, повністю керовану з Москви. Дві ніби-то протилежні за багатьма параметрами  політичні сили утворюють систему, що балансує, перебуваючи у динамічній рівновазі. Докладаючи надалі незначних зусиль, Москва зможе імітувати наявність "зміни влади демократичним шляхом", забезпечивши собі збереження своїх інтересів (зрозуміло, за чий рахунок). А попереду ще ж і парламентські вибори...
То  все пояснює спостережуваний факт спроби лютого цькування так званих "противсіхів" - адже, в контексті попереднього, потрібно продовжити зачистку політичного поля України від потенційно можливих конкурентів як для отих двох політичних угрупувань, так і в межах угрупування самої Тимошенко, можливий розпад якого міг би  зруйнувати всю конфігурацію...  Отож, поглядаючи тепер на всякі агресивні опуси в сторону "противсіхів", можна гадати, чи є автори того чи іншого опусу просто дурнями чи все ж таки отими явними і прихованими бійцями інформаційного простору.  Рівень формулювання ними своєї думки,  рівень аргументації і те, на-  і проти- кого вона спрямована, дозволяє порівняно легко знаходити відповідь на це запитання.

5) Є й інші, дрібніші зауваження,  але й вказаних забагато - краще б їх було менше або й взагалі не було!  :)
Previous post Next post
Up