...
Друга екваторіальна система небесних координат.
Буквами позначені: QγQ' - площина небесного екватору; γ - точка весняного рівнодення; PP' - лінія напрямку на полюс світу; Т - небесне тіло.
Пряме сходження світила α - дуга γM небесного екватору, що визначається від точки весняного рівнодення γ до точки (М) перетину екватору часовим колом у напрямку, протилежному до напрямку обертання небесної сфери. Пряме сходження відповідає сферичному куту між часовим колом, що проходить через точку весняного рівнодення, та часовим колом даного небесного тіла. Пряме сходження, як і часовий кут, часто визначається не в градусах, а у годинах, хвилинах та секундах, і відповідно може мати значення від 0h до 24h.
Схилення δ (або полярна відстань ρ) небесного тіла визначається так само, як і для першої екваторіальної системи.
Оскільки точка весняного рівнодення γ бере участь у обертанні небесної сфери, то можна вважати, що для віддаленого та нерухомого небесного тіла його координати в другій екваторіальній системі небесних координат не залежать від місця спостереження. Тому друга екваторіальна система координат широко використовується для складання зоряних карт та каталогів.
детальніше <<<===
Click to view
Click to view
Click to view
Click to view
...
попередні дописи по темі:
-астрономічне...)