Click to view
Під час випробувань 2 квітня 2020 р ракета Р-360 після старту з пускової установки "Нептуна" вийшла запрограмованим складним маршрутом по контрольним точкам у район розміщення морської цілі, захопила визначену ціль і влучила у неї.
У якості мішені в акваторії полігону Алібей був використаний ліхтер довжиною у 38 м та шириною в 11 м.
Було запущено 3 ракети.
Дивізіон РК-360МЦ "Нептун" забезпечує старт окремих ракет або залповий пуск до 24 ракет (тобто повний залп 6 пускових установок), з інтервалом пусків у залпі від 3 до 5 сек.
Комплекс "Нептун" розроблений ДержККБ "Луч", виготовляється у кооперації з залученням лише вітчизняних підприємств.
Режим підриву бойові частини ракети може бути різним і визначається відповідно до особливостей цілі та завдання. На випробуваннях 2 квітня відпрацювання роботи бойової частини не передбачалося.
В умовах закритого Чорного або Азовського морів для вирішення завдань оборони узбережжя моря можна вважати достатньою дальність ракетного озброєння у 120-150 км. Однак, комплекс "Нептун" має підтверджену удвічі більшу дальність. При потужній бойовій частині ракети та малій маршовій висоті польоту це потужна зброя оперативно-тактичного рівня.
Всі технічні завдання та вимоги, які ставилися перед розробниками під час пусків 2 квітня, були виконані та підтверджені. У випробуваннях протикорабельної ракети з наземної версії "Нептуна" у складі комплексу пройдено пройдені усі ключові етапи, окрім хіба що підриву її бойової частини. Хоча для цього етапу також все готове.
Click to view
У порівнянні з українською мішень окремо приносить задоволення