Прес-служба КБ «Південне» повідомила, що у 2019 році розпочались випробування 122-мм реактивних снарядів системи залпового вогню «Тайфун-1».
У 2019 році відбулися успішні вогневі випробування маршових двигунів і розпочаті дослідницькі випробувальні пуски тактичних ракет, які знаходяться на озброєнні Української армії.
У кооперації з суміжними підприємствами розроблено універсальний вимірювальний модуль і модернізовано мобільний вимірювальний пункт. Це забезпечить телеметричні та траєкторні виміри під час льотних випробувань усіх видів реактивних снарядів.
Наразі опрацьовується можливість модернізації зенітних комплексів, а також створення сучасних вітчизняних зразків.
У цьому році розпочаті випробування реактивних снарядів системи залпового вогню «Тайфун-1».
Перший етап випробувань полягав у випробувальних пусках ракети на мінімальну відстань за для перевірки роботи нового реактивного двигуна снаряду.
Наступний етап передбачає запуск снаряду «Тайфун-1» на максимальну відстань яка складає 40 км. Український реактивний снаряда «Тайфун-1» 9М221Ф має аналогічну звичайному РС часів СРСР (9М22) осколково-фугасну бойову частину масою 18,4 кг, проте вдвічі більшу дальність (40 км замість 20).
На Росії також є снаряд 9М521 с дальністю 40 км і масою БЧ 21 кг.
На базі «Тайфун-1» проводяться роботи зі створення керованого снаряду «Тайфун-1М», а також модернізованих версій принципово нових реактивних систем залпового вогню «Тайфун-2» і «Тайфун-4».
Згідно попередньо поданої інформації «Тайфун-2» - це снаряд для реактивної системи залпового вогню калібром 220 мм з максимальною дальністю у 65 км.
«Тайфун-4» є принципово новою розробкою, калібр снаряду складає 400 мм, а максимальна дальність - до 280 км.
Як відмічають експерти, “Тайфун-1” - це модернізація РСЗВ “Град”, “Тайфун-2” - РСЗВ “Ураган”, а “Тайфун-3” - схожий на проект “Вільха”, який реалізується київським КБ “Луч”.
Раніше в Україні не виготовлялися реактивні снаряди навіть старого зразка. Розробка та опанування виробництва РС лінійки «Тайфун» разом з їх використанням на модернізованих вітчизняних системах РСЗВ (наприклад «Верба» або «Берест») дозволить нашій країні позбутися відставання в такому озброєнні від Росії (з 2013 року на озброєнні ВС РФ стоять РСЗВ «Торнадо-Г» з дальністю 40 км).
Продовжується наземне експериментальне відпрацювання вузлів і систем вітчизняного оперативно-тактичного комплексу «Сапсан», його самохідної пускової установки. Ведеться відпрацювання автономної системи керування з використанням програмного забезпечення власної розробки.
Розроблено конструкторську документацію для уніфікованої командної машини керування.
Новим напрямком робіт для КБ «Південне» стало створення засобів боротьби з безпілотними літальними апаратами. У цьому році вдало проведені комплексні випробування.
Продовжуються проектні роботи зі створення надзвукової крилатої ракети класу «поверхня-поверхня», надзвукової авіаційної керованої ракети класу «повітря-поверхня» «Блискавка» та крилатої ракети із дорозгінним ступенем, яка поєднає переваги надзвукових та дозвукових ракет.
Дозвукова КР Коршун та надзвукова КР «Блискавка»
Крилата Ракета з дорозгінним ступенем
https://milnavigator.com.ua/2019/12/27/40-%d0%ba%d0%bc-%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d1%80%d0%b0%d0%ba%d0%b5%d1%82%d0%b8-%d1%82%d0%b0%d0%b9%d1%84%d1%83%d0%bd-1-%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d1%96%d0%b4%d1%85%d0%be%d0%b4%d1%96-%d0%bf%d0%be%d1%82/?fbclid=IwAR2MBkGLguqZCe64uJEBIh7zch5QKnzKFyRN1UQDskkGQOTf9wYPSoyP6TI ***
Україна освоїла обслуговування комплексу «Точка-У»
Зокрема у 2019 році відбулися успішні вогневі випробування маршових двигунів ракети сімейства 9М79 комплексу «Точка-У».
Також розпочались дослідницькі випробувальні пуски цих тактичних ракет, які проводились на одному з випробувальних полігонах на півдні України.
В Україні ці комплекси перебувають на озброєнні 19-ї ракетної бригади «Свята Варвара» яка складається з чотирьох бойових та одного навчального дивізіонів, що були розгорнуті з початком російської агресії проти України. До цього на озброєнні бригади перебувало 12 комплексів у складі 3-х дивізіонів.
Аналогічна ситуація була з ракетами 9М83 зенітно-ракетного комплексу С-300В1. До війни Україна не мала можливості їх обслуговувати самостійно - тільки за участі російських фахівців. Але, кілька місяців тому ракети 9М83 було знято в цеху заводу “Візар” під час візиту туди О. Турчинова.