В вікіпедії можна знайти цитату І. П. Павлову (того, в якого був собака).
Протягом всього життя Павлов називав Жовтневий переворот 1917 року «більшовицьким експериментом». Він писав в Раднарком СРСР 21 грудня 1934 р.:
Вы напрасно верите в мировую революцию. Вы сеете по культурному миру не революцию, а с огромным успехом фашизм. До Вашей революции фашизма не было. Ведь только политическим младенцам Временного правительства было мало даже двух Ваших репетиций перед Вашим Октябрьским торжеством. Все остальные правительства вовсе не желают видеть у себя то, что было и есть у нас, и, конечно, вовремя догадываются применить для предупреждения этого то, чем пользовались Вы, - террор и насилие. Но мне тяжело не от того, что мировой фашизм попридержит на известный срок темп естественного человеческого прогресса, а от того, что делается у нас, и что, по моему мнению, грозит серьезной опасностью моей Родине.
Таким антикомуністом був Павлов і так він писав у 1934 році те, що багато хто зрозумів набагато пізніше, а дехто -- так навіть і досі не думав про подібні матерії. Павлов був і таким націоналістом - його хвилювало в першу чергу своє.
Я хотів подивитись де жив Павлов. Він жив в Рязані і в Петербурзі. Так що наша Лопансбурзька станція метро ім. академіка Павлова ніякої реальної присутності нобелвівського лауреата в нашому гуглозем'ї не відбиває, як і парк Пєшкова не має стосунку до Алєксєя Максимовича. Але в Лопансбурзі були відомі фізіологи, наприклад
Василь Якович Данилевський -- фігура прийнятна усім політичним орієнтаціям, навіть вікіпедія пише, що він був прототипом професора Ф. Ф. Преображенського в повісті М. О. Булгакова «Собаче серце», а також штурмував палац Аміна.