Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України 22 жовтня виступить у Вінниці в приміщенні музично-драматичного театру ім. М. Садовського в рамках великого концертного туру з нагоди 100-річчя від дня заснування! Великий концерт на дві дії розпочнеться о 18.30. Квитки доступні за посиланням
https://vinnitsa.karabas.com/nacionalnij-zasluzhenij-akademichnij-simfonichnij-orkestr-ukrayini і їх вартість 150-200 грн.
Уславлений український колектив з віковою історією був заснований у листопаді 1918 року постановою Ради Міністрів УНР. У радянські часи оркестр мав назву Державний симфонічний оркестр УРСР, а із здобуттям Україною Незалежності - Державний симфонічний оркестр України. У 1994 році оркестр указом Президента України отримав статус Національного і отримав сучасну назву.
У всі роки свого існування цей колектив був і залишається творчою лабораторію для провідних українських композиторів, диригентів і солістів. Перше виконання своїх творів оркестру довіряли наші класики: Борис Лятошинський і Левко Ревуцький; сучасні світові зірки симфонічної музики: Валентин Сильвестров, Мирослав Скорик, Євген Станкович, Іван Карабиць. Записи творів у виконанні оркестру визнавались кращими у світі і номінувались на престижні музичні конкурси.
Всього ж Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України записав протягом останніх років понад 100 компакт-дисків з українським і світовим репертуаром. Це симфонічні твори від епохи бароко - до сучасного авангарду. Диск із записом симфоній Лятошинського був визнаний Австралійською державною телерадіокомпанією (АВС) найкращим світовим записом 1994 року, а повне зібрання творів для скрипки з оркестром Уолтера Пістона журнал Грамофон назвав «записом 1999 року». Диск із записом Валентина Сільвестрова «Реквієм для Лариси» та диск із записом скрипкового концерту Ернеста Блоха стали номінантами щорічного конкурсу «Grammy» відповідно у 2004-му та 2009-му роках.
Новостворенний Державний симфонічний оркестр України з диригентом Германом Адлером (у центрі, 1937 р.)
Унікальною є колекція імен визначних діячів культури, причетних до історії оркестру. Кілька поколінь музикантів працювали за головним диригентським пультом оркестру. Це - Олександр Горілий, Натан Рахлін, Стефан Турчак, Володимир Кожухар, Федір Глущенко, Ігор Блажков, Теодор Кучар. Карта гастрольних поїздок головного симфонічного оркестру держави безумовно вражає: простіше перерахувати континенти, де він виступав: Європа, Африка, Азія, Америка. Серед цього різноманіття не загубилась на карті і наша Вінниця. Оркестр вже виступав на її концертних майданчиках.
Токіо Опера Сіті, 2014 рік
І ось незабаром відбудеться нова зустріч. З оркестром до Вінниці прибудуть: художній керівник і головний диригент оркестру - народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Володимир Сіренко; солістка-вокалістка Національної опери України, заслужена артистка України, лауреат міжнародних конкурсів оперних співаків Наталя Ніколаїшин; і добре відомий вінницьким шанувальникам музики концертмейстер Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України, лауреат міжнародних і національних конкурсів, випускник Вінницького училища культури і мистецтв, соліст Вінницької обласної філармонії скрипаль Максим Грінченко.
Наталя Ніколаїшин; Максим Грінченко
З цим концертом наше місто приєднається до переліку тих, хто бачив і слухав живу легенду національної культури. 22 жовтня для вінничан прозвучать симфонічна поема «Мазепа» Ференца Ліста; концерт для скрипки з оркестром Фелікса Мендельсона, твір 64; три українські весільні пісні Мирослава Скорика в обробці для сопрано і симфонічного оркестру та симфонія № 2, твір 50, Бориса Лятошинського. Поспішайте замовити квиток!