Свято обрядових хлібів та дідухів «Народу вічний оберіг» відбулось у селі Білопілля

Aug 17, 2015 10:29

14 серпня в Музеї хліба  села Білопілля Козятинського району відбулося  обласне свято обрядових хлібів та дідухів «Народу вічний оберіг». Народний музей Хліба гостинно відкрив свої двері для всіх, хто шанує і трепетно оберігає народні традиції, хто примножує найяскравіші вияви сільської спадщини і правічні звичаї українців, хто береже осередки духовності подільських сіл, хто виколисує в своєму лоні національну культуру. Це свято - своєрідний гімн хліборобській праці!









Обласне свято зібрало кращих самобутніх майстрів-умільців, які продовжують творити та відновлювати прадідівські ремесла. З усієї Вінниччини завітали на свято майстри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва зі своїми виробами. Це майстри живопису та народного малярства - Іван Горобчук та Інна Кравченко з Вінниці, Олександр Свіргун та Ігор Зозуля з смт. Стрижавка, Олександр Шульгань з Погребищ. Вишивальниці з Вінниці - Ірина Савчук, Наталя Шпак та уродженка с. Лопатин Козятинського району Галина Данилюк. Майстри гончарства - Сергій Погонець з с. Крищинці Тульчинського району та Настя Сілінська з Вінниці. Декоративні вироби з шкіри - Олександр Левенець з Вінниці. Майстер рогозоплетіння з с. Щітки Вінницького району - Галина Заєць. Майстриня витинанки та виробів з бісеру з Вінниці - Ліна Концевич. Майстер художнього випилювання - Олександр Крутих з Вінниці. Майстер соломоплетіння з Вінницьких Хуторів - Володимир Карпуша. До уваги гостей свята були  також представлені виставки обрядових хлібів та дідухів Калинівського, Хмільницького, Погребищенського, Жмеринського, Оратівського, Вінницького, Липовецького районів і всіх територіальних громад Козятинщини.






Після урочистостей було підведено підсумки конкурсу на кращий коровай,  кращий дідух, кращий виріб народної творчості  і проведено нагородження переможців. Свято супроводжувалось  концертом, у якому взяли участь народні аматорські колективи Козятинського району, а  також фольклорний гурт «Подільські музики» Вінницького РБК, фольклорний ансамбль «Кумасеньки» Калинівського РБК, гурт народних музик «Рій» Жмеринського РБК та інші  колективи.

свято, звіт, музей

Previous post Next post
Up