Шановні читачі, вас напевно постійно турбує думка, чому я так і не написав жодного допису про Євромайдан. Адже у ваших френдлєнтах, думаю, бракує матеріалів на цю тему. То ж, виправлю цю прикру помилку.
Пропоную вашій увазі матеріал про Інтернет-засоби, які можуть дозволити не лише "не злити протест", а й вивести його на вищий рівень:
Матеріал було вперше опубліковано в Інтернет-виданні "Сіль":
http://soli.com.ua/2014/01/02/virtualni-instrumenty-realnoho-sprotyvu-zyavylys-v-interneti/#.UsqLm_RdWSo Події, пов’язані з Євромаданом, стають дедалі напруженішими. Вже більше місяця тривають масштабні протести в центрі Києва. Питання, чим же це завершиться, цікавить вже і тих, хто раніше виявляв байдужість чи відверту ворожість до цих подій.
Протести поки відбуваються у формі класичних вуличних демонстрацій, але поряд із ними вже функціонують Інтернет-інструменти, здатні надати протестувальникам перевагу.
У цій боротьбі на боці чинної влади величезні ресурси, включаючи силові структури. Що можуть протиставити цьому громадські активісти? На мою думку, основним козирем має бути самоорганізація. На самому Євромайдані можна побачити її приклади, але самим таборуванням вона обмежуватись не має.
До самоорганізації варто додати і такий звичний для нас інструмент, як Інтернет. Належне його використання може дати великі результати.
Пропоную вам ознайомитись із сайтами, тематику яких можна назвати гучним словосполученням «народна люстрація».
Не забудемо: рух відновлення справедливості
«Вони діяли проти суспільства, вчиняли неправомірні дії щодо громадян України, ваших знайомих, друзів, чи членів сім’ї. Вони не понесли жодної відповідальності прикриваючись злочинною владою чи\та керуючись її вказівками. Вони мали можливість відмовитись виконувати наказ, але свідомо не зробили цього. Вони переконані, що не понесуть жодної відповідальності за це? Вони помиляються».
На сайті
«Не забудемо» складаються досьє на держслужбовців, які «вчинили злочин проти українського народу використовуючи службове положення».
Інформація до цих досьє може надходити від свідомих громадян, які так чи інакше, нею заволоділи.
Але цим діяльність ресурсу не обмежується:
«Якщо покарання даної особи державою згідно чинного законодавства не буде вчинено, ми будемо використовувати усі доступні ресурси для того, щоб принаймні інформувати якомога більшу кількість людей в Україні та світі про діяльність таких осіб.
Ми створимо інформаційні буклети, листи, що будуть розіслані як серед широкої громадськості, так і серед особистого оточення таких осіб. [...]
І, звичайно, ми не забудемо проконтролювати, щоб такі особи понесли повну відповідальність перед законом України тоді, коли це стане можливим, не важливо чи це станеться через один, п’ять чи двадцять п’ять років”.
Не бути скотом
Сайт
«Не бути скотом» спрямований на подібну діяльність. На цьому ресурсі досьє на людей, що тим чи іншим чином шкодили громадськості, згруповані в кілька категорій: Прокурори, Силовики, Судді, Тітушки та Інші.
Кожен, хто володіє потрібною інформацією, може повідомити її на сайт.
Карта місць, пов’язаних з режимом
«Тут позначені будинки, дачі, офіси, партійні осередки людей, що пов’язані з Партією Регіонів. Що з нею робити придумайте самі».
Ця
карта ще один приклад революційного краудсорсінгу. Ціллю цього ресурсу є вже не люди, а місця.
Будь-хто може повідомити розробникам про нове місце. Якщо відомі його координати.
Україною карта не обмежується - на неї нанесені і ті об’єкти, пов’язані з режимом, що розташовані за кордоном.