Рок проти рабства - влада проти молоді

Sep 29, 2008 11:41


Вчора, 28 вересня на Хрещатику навпроти Київської міської державної адміністрації проходив концерт "Рок проти узаконення рабства", направлений проти узаконення 10-годинного робочого дня та примусових відпрацювань для випускників вузів. Місцева влада спробувала завадити проведенню концерту, проте молодь все одно відіграла програму до кінця. Була свідком цього і Неофіційна газета
.



Концерт розпочався о 15:00 під величезним полотном із написом "Ні новому Трудовому кодексу", розтягнутим над сценою. Молодь та перехожих вітали музикою різноманітні рок-гурти з Харкова, Києва та навіть Москви. У перервах між виступами організатори концерту - молоді представники нещодавно створеного Громадянського фронту проти узаконення рабства - наголошували, що ціль концерту полягає в тому, щоб привернути увагу громадськості до небезпек проектів змін до Кодексу законів про працю та до Закону "Про вищу освіту". Під час заходу глядачам була навіть продемонстрована боді-арт акція на тему рабтва в сучасній Україні.




Невздовзі після початку концерту до організаторів із закликами демонтувати сцену підійшли представники міліції та міський інспектор благоустрою міста Володимир Коханевич. Були висловлені претензії, що дозволу на спорудження сцени у організаторів немає, сцена заважає пересуватися по Хрещатику, а гучність музики перевищує допустимі норми. Організатори навпаки стверджували, що діють у рамках закону. Через декілька годин сцену все ж таки демонтували, полотно відв’язали від стовпів із ліхтарями, а один з організаторів на деякий час потрапив у відділення міліції. Як пояснювали організатори, якщо влада конфіскувала б апаратуру, то довелося б ще декілька днів платити за неї орендну плату, а грошей на це вже не вистачало.

"Складається враження, що хтось саме замовив припинити концерт одразу, як усвідомив, проти яких законопроектів ми виступаємо," - вважає Іван Шматко, один з організаторів заходу.



Проте концерт не зупинявся. Рок-гурти перемістились зі сцени на асфальт, молодь власними руками розтягнула полотно із написом "Ні новому Трудовому кодексу", музика та заклики "Ми - не раби!" продовжували лунати.



Організатори концерту стверджують, що новий Кодекс законів про працю дозволяє збільшити кількість робочих годин до 10, обмежує права професійних спілок у питаннях захисту робітників, скасовує легітимність комісій з індивідуальних трудових спорів та пропонує розширити перелік підстав звільнення робітників. Законопроект, зокрема, пропонує звільнення робітників за "втрату довіри", або якщо "використання праці працівника стає для роботодавця неможливим або недоцільним". За прийняття нового Кодексу у першому читанні нещодавно проголосувала переважаюча більшість - 386 народних депутатів. Інші обранці, які опинилися у меншості під час голосування в Верхоній Раді, утримались - не голосували "проти" нового Кодексу.



Організатори також звертають увагу громадськості на розроблений Міністерством освіти і науки проект змін до Закону "Про вищу освіту", який нещодавно був направлений до Кабінету Міністрів із рекомендацією подати його на розгляд Верховної Ради до 1 листопада 2008 року. На думку організаторів, запропоновані зміни, зокрема, дозволяють українській владі продавати випускників-бюджетників у багаторічне кріпацтво та створюють можливість необґрунтовано збільшувати оплату за навчання для студентів-контрактників. В запропонованій редакції Закону передбачається одностороння зміна адміністрацією вищого навчального закладу умов укладеного договору на надання освітніх послуг, а саме ціни плати за навчання для студентів-контрактників. Законодавча ініціатива також пропонує зобов’язати випускників-бюджетників "відпрацювати за місцем призначення не менше трьох років". Крім того, у законопроект також введені формулювання, які можуть призвести до зменшення розміру стипендій студентів-відмінників та зменшення кількості студентів-бюджетників.

На думку організаторів, законодавчі ініціативи суперечать як чинному законодавству, так і передвиборчім обіцянкам усіх без виключення привладних політичних партій.



Захід організовував Громадянський фронт проти узаконення рабства - об’єднання громадських, молодіжних, студентських та профспілкових організацій з метою протидії законодавчому закріпленню поневолення людей в Україні. Громадянський фронт стверджує, що не фінансується жодними політичними партіями та бізнес-структурами, а також не відстоює політичні чи економічні інтереси будь-яких привладних структур. Громадянський фронт стверджує, що концерт був організований за власні кошти організаторів, а рок-гурти виступали безплатно. Докладніше про Фронт можна дізнатися на SAMOZAHIST.ORG.UA




Читайте також статті "Кодекс рабовласника. Молоді загрожує 10-годинний робочий день"
, "Молодь поставила ультиматум Міністерству освіти"
, "Студентам світить узаконення кріпацва та умов завищення цін на освіту"
та "Кінець безкоштовної освіти? Влада збирається закріпачити випускників"
.

Фото - movchik

Ганна Рудницька, Михайло Лебедь

Неофіційна газета

29.09.2008
http://gazeta.univ.kiev.ua/?act=view&id=2369

музика, Кодекс законів про працю, клас проти класу, акция

Previous post Next post
Up