Aug 30, 2023 09:13
З початку повномасштабної бачу в Інтернеті тонни любові до СБУ. Що, курва, не те що дивно, а й дико. Давайте розберемося, що це за структура, з моменту створення й опираючись лише на офіційні дані.
1. Отже, у 1991-му СБУ була створена на основі КДБ УРСР. Переформування, люстрації чи декомунізації не зазнала. Тобто, по суті, ми успадкували КДБ. КДБ-шники служили, керували Службою, вчили нових співробітників, передавали їм досвід - тобто, паттерни роботи і поведінки.
2. Будучи відповідальною за боротьбу з корупцією, до 2013-го року зробила Україну однією з найкорумпованіших країн світу.
3. У 2014-му відмітилась масовим колабораціонізмом. 90% працівників СБУ Криму залишилися у ньому після окупації. В Донецьку і Луганську здали міста, а дехто перейшов на службу до РФ. Ходаковський, "міністр державної безпеки ДНР", наприклад - цілий підполковник та командир "Альфи".
4. Опісля 2014-го незаконно затримувала людей, не допускала в свої будівлі комісію ООН з протидії тортурам. Згідно з заявою Гельсинкської спілки, є головним порушником прав людини в Україні.
5. Отримавши у 2020-му справу на Татарова, готову до передачі в суд, від НАБУ, справу "проморозила" аж до 2022-го,коли тихенько її закрила.
6. Починаючи з 2022-го, поміщала тих, хто знімав результати ракетних ударів, у "фільтраційні пункти", не передбачені жодним законом чи підзаконним актом України.
7. Під час кампанії проти РПЦ/УПЦ МП "в прямому ефірі"порушувала Кримінальний Кодекс - публікація знімків "хлопця в трусах в келії священника", отриманих в результаті оперативно-розшукової діяльності це, взагалі-то, ст.182 ККУ. І щось я не пригадую , щоби за це хтось сів чи бодай був звільнений.
Тобто навіть лише за офіційними даними - це комуністичний репресивний апарат, що саботує боротьбу з корупцією, при окупації переходить на бік окупанта, а на неокупованій території утримує місця позбавлення волі, не передбачені законом, та порушує ККУ. Причому і про те, і про інше гордо звітує. Подібна структура загроза для демократичної країни навіть у мирний час, а у воєнний - напевне, друга після ворога.